Tinklapio tut.by vyriausioji redaktorė Marina Zolotova buvo suimta rugpjūtį kartu su dar devyniais žurnalistais dėl „neteisėto naudojimosi“ valstybinės naujienų agentūros medžiaga.

Jeigu jos kaltė būtų įrodyta, žurnalistei grėstų penkerių metų laisvės atėmimo bausmė ir galbūt draudimas užimti vadovaujančias pajėgas.

Kiti žurnalistai, dirbantys tut.by ir kituose leidiniuose, buvo paleisti, bet teismas skyrė jiems baudas ir nurodė sumokėti kompensacijas naujienų agentūrai BeltTA .

Pirmam posėdžiui į teismą Minske atvykusią besišypsančią M. Zolotovą plojimais pasitiko dešimtys šalininkų.

Ji atmetė visus jai iškeltus kaltinimus.

„Ši byla specialiai nukreipta prieš tut.by“, – prieš teismo posėdį pareiškė ji Baltarusijos žurnalistų asociacijai.

„Kasdien sulaukiame per milijoną peržiūrų, o naujienų agentūra BelTA ir kiti valstybiniai kanalai jų turi daug mažiau. Tai yra mėginimas ne uždaryti, o susilpninti varžovus“, – tvirtino ji.

M. Zolotova kaltinama „pareigūno neveikimu“, arba aplaidumu, nes esą nesugebėjo kontroliuoti pavaldinių, kai šie neteisėtai naudojosi BelTA medžiaga.

Europos Taryba ir organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF) rugpjūtį išreiškė susirūpinimą dėl žurnalistų sulaikymo.

Per šią milicijos kampaniją Pavliukas Bykovskis – baltarusių žurnalistas, dirbantis Vokietijos tarptautiniam viešajam transliuotojui „Deutsche Welle“ – buvo sulaikytas dviems dienoms, o jo namuose buvo atlikta krata.

Kaltinimai buvo iškelti nepaisant fakto, kad BelTA leidžia laisvai peržiūrėti savo straipsnius 15 minučių vėliau negu jie tampa prieinami prenumeratoriams.

Posovietinė Baltarusija, kurią nuo 1994 geležiniu kumščiu valdo prezidentas Aleksandras Lukašenka, pernai sudarytame RSF spaudos laisvės reitinge užima 155 vietą iš 180.