Teisėjas sutiko patenkinti prokurorų prašymą ir leido sulaikyti įtariamuosius – keturis vyrus ir vieną moterį – 30 dienų.

Šie asmenys įtariami „galimu dalyvavimu beveik 20 valandų užtrukusioje viešbučio ir biurų komplekso „DusitD2“ apgultyje, kurią įvykdė mirtininkas sprogdintojas ir keturi ginkluoti saugumo pajėgų nukauti užpuolikai“, sakoma teismo dokumentuose.

„Šios bylos tyrimas yra sudėtingas, apimantis kelias valstybes, todėl prireiks laiko ir resursų visam nusikalstamam sindikatui atskleisti“, – nurodoma Prokuratūros vadovo Noordino Haji pranešime.

Po antradienio išpuolio Nairobyje iš viso buvo sulaikyta 11 įtariamųjų.

Penktadienį teisme pasirodė taksi vairuotojas Joelis Ng'ang'a Wainaina, keletą kartų vežiojęs užpuolikus, ir dar vienas vairuotojas Oliveris Kanyango Muthee, atvežęs vieną iš užpuolikų į išpuolio vietą.

Prieš teismą stojusi Gladys Kaari Justus yra tiriama dėl pinigų pervedimo, o Kanados pilietybę turintis Guleidas Abdihakimas – dėl įtartinos komunikacijos.

Manoma, kad penktas įtariamasis Osmanas Ibrahimas buvo susitikęs su vienu iš užpuolikų sausio 8 dieną.

Teisme turi pasirodyti dar du įtariamieji – Ali Salimas Gichunge ir Violet Kemunto Omwoyo. Jiems priklausė SIM kortelės, iš kurių buvo „nuolat komunikuojama“ su tam tikrais abonentais Somalyje, rodo teismo dokumentai.

Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė su „al Qaeda“ susijusi Somalio ekstremistų grupuotė „al Shabaab“, Kenijoje surengusi virtinę išpuolių po to kai šalis nusiuntė savo karių į Somalį kovoti su šia džihadistų grupuote.

„Al Shabaab“ 2013 metais įvykdė 67 gyvybes nusinešusią ataką Nairobio prekybos centre „Westgate Mall“ bei 148 aukų pareikalavusį išpuolį Garisos universitete 2015-aisiais.