„Dabar galiu patvirtinti, kad... saugumo operacija (komplekse) „Dusit“ baigėsi ir kad visi teroristai buvo eliminuoti“, – U. Kenyatta pareiškė per televiziją kreipdamasis į tautą po beveik 20 val. trukusios apsiausties.

Pasak prezidento, per ataką žuvo 14 žmonių, bet 700 civilių buvo evakuoti iš pastato. Vis dėlto U. Kenyatta nepatikslino, ar komplekse dar yra likę besislepiančių žmonių.

Per islamistų kovotojų ataką saugumo pajėgos visą naktį stengėsi užimti kompleksą „DusitD2“, kuriame yra 101 kambario viešbutis, SPA, restoranas ir biurų pastatų. Kompleksą antradienį po pietų atakavo Somalio grupuotės „al Shabaab“ islamistai.

Viešbutyje susisprogdino mažiausiai vienas mirtininkas, o kiti užpuolikai šaudė. Galiausiai užpuolikai susirėmė su saugumo pajėgomis ir įsitvirtino komplekse, civiliams bėgant ar užsibarikaduojant savo biuruose laukti išgelbėjimo.

Tarp žuvusiųjų yra vienas Jungtinių Valstijų pilietis, sakė JAV valstybės departamento pareigūnas.

Atsakomybę už ataką prisiėmė su „al Qaeda“ susijusi „al Shabaab“, kuri Kenijoje surengė virtinę išpuolių nuo 2011 metų spalio, kai šalis nusiuntė savo karių į Somalį kovoti su šia džihadistų grupuote.

Anksčiau buvo pranešta, kad 3 val. 30 min. (2 val. 30 min. Lietuvos) laiku, po 12 valandų, praleistų užpultame komplekse, buvo išvaduota dešimčių žmonių grupė, o po to pasigirdo nauji šūviai ir sprogimas, iš įvykio vietos pranešė AFP žurnalistas.

„Vis dar manome, kad konkrečiose vietose yra du ar trys užpuolikai, – sakė pirmasis policijos pareigūnas. – Situacija toli gražu nesibaigė.“

Antrasis policijos pareigūnas sakė, jog vienu buvo manoma, kad užpuolikai neutralizuoti, nes ilgai niekas nešaudė, tačiau po 2 val. vietos laiku šaudymas atsinaujino.

Prieš pat aušrą girdėjosi daugiau sprogimų ir šūvių.

Užpuolikai nukauti

Kenijos policijos vadas Josephas Boinnetas trečiadienį pranešė, kad išvakarėse viename prabangiame Nairobio viešbučio komplekse surengtoje atakoje dalyvavo penki užpuolikai, ir visi jie buvo nukauti.

„Buvo penki teroristai, ir visi jie nebegyvi“, – sakė J. Boinnetas naujienų agentūrai AFP.

Vienas policijos šaltinis pranešė, kad išpuolyje dalyvavo mirtininkas sprogdintojas, du užpuolikus saugumo pajėgos nukovė antradienio vakarą, o dar du – trečiadienio rytą.