Negana to, jis gali būti išvis paleistas, nes jau buvo sulaikytas 11 mėnesių.

Baigiamojoje kalboje P. Pavlenskis ragino pašalinti Prancūzijos centrinio banko skyrių iš Paryžiaus Bastilijos aikštės ir sveikino „geltonųjų liemenių“ judėjimą.

Be P. Pavlenskio, ant Teisingumo rūmų teisiamųjų suolo ketvirtadienį atsidūrė jo buvusi partnerė Oksana Šalygina.

Abu atsakovai buvo apkaltinti „turto sugadinimu pavojų žmonių gyvybėms keliančiu būdu“.

2017 metų pabaigoje politinį prieglobstį Prancūzijoje gavęs P. Pavlenskis padegė Bastilijos aikštėje esantį Prancūzijos centrinio banko vieną iš skyrių. Policija sulaikė rusą ir jo partnerę vietoje, kur buvo atlikta akcija. Vėliau menininkas paaiškino, kad šio performanso tikslas buvo sukelti „revoliucijos gaisrą“ visame pasaulyje.

„Prancūzijos bankas užėmė vietą Bastilijos aikštėję, o bankininkai užėmė monarchų vietą. Didžioji Prancūzijos revoliucija pavertė Prancūziją laisvės simboliu visam pasauliui... Revoliucinės Prancūzijos atgimimas sukels revoliucijos gaisrą visame pasaulyje“, – tuomet pareiškė P. Pavlenskis.

2018 metų pradžioje O. Šalygina buvo paleista už užstatą. Pats menininkas buvo paleistas iš areštinės pernai rugsėjį. Teismas įpareigojo jį pareikalavus rodytis policijos nuovadoje.

P. Pavlenskis žinomas savo performansais, neretais susijusiais su savęs žalojimu. Per vieną naujausių savo akcijų jis padegė Maskvos Lubiankos aikštėje esančio Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pastato duris. Už tai jam buvo skirta 500 tūkst. rublių (6,5 tūkst. eurų) bauda.

Tačiau labiausiai jis yra žinomas dėl 2013 metais surengto performanso Maskvos Raudonojoje aikštėje, kai prikalė vinimis prie grindinio savo kapšelį.

Pernai sausį paaiškėjo, kad P. Pavlenskis išvyko į Prancūziją, nes būgštavo, kad Rusijoje jam galėjo būti neteisėtai iškelta baudžiamoji byla.