Prorusiški ukrainiečiai Serhijus Ljovočkinas ir Rinatas Achmetovas per kelerius metus sumokėjo Paului Manafortui milijonus dolerių (eurų) už lobistinį darbą.

Atrodo, kad šis pajamų šaltinis 2015 metais išseko, bet P. Manafortas 2016 metų rugpjūtį savo finansininkui parašė, jog tikisi 2,4 mln. dolerių (2,1 mln. eurų) už darbą Ukrainoje, rodo teismo dokumentai.

P. Manaforto atstovas CNN paneigė, kad minimi apklausų duomenys buvo atlygis už pinigus, kuriuos jis tikėjosi gauti, ir pridūrė, kad tai buvo senos skolos iš laikotarpio prieš D. Trumpo rinkimų kampaniją.

Tačiau CNN pažymėjo, jog tai vis tiek rodo, kad P. Manafortas buvo suinteresuotas paimti pinigų iš užsienio šalies, kai vadovavo D. Trumpo kampanijai.

Pasak televizijos, R. Achmetovas yra vienas turtingiausių Ukrainos žmonių ir finansavo promaskvietišką Regionų partiją.

S. Ljovočkinas buvo aukšto rango pareigūnas valdant buvusiam prorusiškam prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

P. Manafortas antradienį dokumente teismui pripažino, kad perdavė apklausų duomenis rusų politikos konsultantui Konstantinui Kilimnikui, kuris, kaip pranešama, turi ryšių su žvalgyba.

Tačiau jis neigė specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimo dėl slapto susimokymo su Rusija įtarimus, kad melavo apie šiuos sandėrius, ir tvirtino per karštligišką kampaniją paprasčiausiai pamiršęs detales.

Šios R. Muellerio įtarimų detalės anksčiau nebuvo viešai žinomos, nes prokuroro komandos gruodžio 7 dienos dokumente teismui buvo daug juodai uždažytų vietų.

Tačiau P. Manaforto atsakyme elektroninį formatavimą nesunku apeiti, tad buvo atskleista, dėl ko tiksliai jis buvo kaltinamas melu.

Paaiškėjo, kad R. Muelleris apklausė P. Manafortą dėl jo diskusijų su K. Kilimniku 2016 metais apie galimą taikos planą Ukrainai.

Tai galėtų būti reikšminga, nes P. Manafortas, kaip manoma, suvaidino vaidmenį 2016 metais pakeičiant respublikonų programoje poziciją dėl Ukrainos į labiau draugišką Maskvai.

69 metų P. Manafortas jau yra nuteistas vienoje R. Muellerio iškeltoje byloje, ir padaręs kaltės nepripažinimo pareiškimą kitoje, dėl finansinių nusikaltimų, susijusių su jo darbu Ukrainoje prieš 2016 metų rinkimų kampaniją, ir dėl liudininkų papirkinėjimo, taip pat susijusio su K. Kilimniku.

Jis buvo susitaręs bendradarbiauti su R. Muelleriu atidedant nuosprendį, kuris galiausiai galėtų reikšti ne vienus metus kalėjime.

Tačiau gruodžio mėnesį R. Muellerio komanda paprašė teismo suplanuoti nuosprendžio paskelbimą ir sakė, kad P. Manafortas pažeidė susitarimą, nes melavo tyrėjams.

P. Manaforto advokatai sakė, jog jis neturėjo priežasties iškraipyti tiesą per 12 savo pokalbių su tyrėjais praėjusių metų pabaigoje.