Daliai JAV federalinių įstaigų devintą dieną nedirbant susidarius aklavietei dėl D. Trumpo reikalavimų finansuoti sieną palei Meksiką, prezidento administracijos vadovas laikraščiui „Los Angeles Times“ sakė: „Tiesą sakant, tai ne siena.“

„Prezidentas vis dar sako „siena“. Jei atvirai, dažnai jis tai įvardija kaip „užtvarą“ ar „tvorą“, o dabar linksta į plieno skersinius“, – sakė J. Kelly.

Ištisinės „sienos“ pastatymas palei 3,2 tūkst. km JAV ir Meksikos valstybinę sieną buvo vienas svarbiausių D. Trumpo 2016 metų rinkimų kampanijos pažadų. Vien šiais metais socialiniame tinkle „Twitter“ prezidentas apie sieną rašė kone šimtą kartų.

„Arba pastatysime (užbaigsime) Sieną, arba uždarysime (pietinę valstybinę) sieną“, – dar penktadienį rašė D. Trumpas, kuris 2020 metų rinkimams susigalvojo šūkį „Pažadėta – padaryta“.

J. Kelly, buvęs jūrų pėstininkų generolas, vadovavęs už Lotynų Ameriką atsakingai karinei vadovybei, buvo D. Trumpo krašto saugumo sekretorius, o pernai liepą tapo Baltųjų rūmų administracijos vadovu.

Tačiau pranešta, kad jo santykiai su prezidentu pašlijo ir netrukus jį turi pakeisti dabartinis biudžeto direktorius Mickas Mulvaney.

„Nelegalūs imigrantai dažniausiai nėra blogi žmonės“, – minėtam laikraščiui sakė J. Kelly ir pridūrė, kad daugeliu šių žmonių manipuliavo kontrabandininkai.

„Jaučiu jiems tik užuojautą, jauni vaikai“, – kalbėjo jis.

Šie komentarai yra akivaizdus kontrastas prezidento retorikai – D. Trumpas, kurio rinkėjai daugiausia yra baltieji, laikosi griežtos pozicijos imigracijos klausimu.