„Daug žmonių manęs klausė, kaip mums sekasi derybos su Šiaurės Korėja. Visada atsakau pasakydamas, kad mes niekur neskubame“, – prezidentas parašė per „Twitter“.

Tačiau D. Trumpas atrodė nusiteikęs optimistiškai ir sakė, kad Šiaurės Korėjos ekonomika pasižymi „nuostabiu potencialu“ ir kad šalies lyderis Kim Jong Unas „tai mato geriau nei kas nors kitas ir visiškai tuo pasinaudos savo žmonių labui“.

Per birželį Singapūre įvykusį istorinį D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą buvo pradėtas dialogas dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, nors anksčiau abi šalys grasino viena kitai karu.

Antrasis lyderių susitikimas turėtų įvykti ateinančiais metais, bet D. Trumpas yra kritikuojamas, kad Šiaurės Korėja iki šiol atliko tik kelis konkrečius žingsnius, turinčius vesti prie branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų atsisakymo.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba yra paskelbusi Pchenjanui griežtų ekonominių sankcijų už šios izoliuotos valstybės vykdytus branduolinių užtaisų ir balistinių raketų bandymus.

JAV sako, kad JT sankcijos liks galioti, kol Šiaurės Korėja visiškai atsisakys savo ginklų programų.