„Mes neatsižvelgiame į Amerikos vidaus politiką ir norime, kad Amerika elgtųsi taip pat“, – televizijos kanalui LCI pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves‘as Le Drian‘as.

„Sakau tai Donaldui Trumpui ir tą patį sako Prancūzijos prezidentas: palikite mūsų tautą ramybėje“, – pridūrė jis.

D. Trumpas tviteryje šeštadienį paskelbė du įrašus, kuriuose paminėjo nuo lapkričio vidurio Prancūziją krečiančius „geltonųjų liemenių“ protestus prieš vyriausybę, per kuriuos Paryžiuje nebuvo apsieita be riaušių.

„Labai liūdna diena ir naktis Paryžiuje. Galbūt laikas nutraukti absurdišką ir itin brangų Paryžiaus susitarimą ir grąžinti pinigus žmonėms sumažinant mokesčius?“ – parašė JAV prezidentas socialiniame tinkle.

Kiek anksčiau jis parašė: „Paryžiaus susitarimas Paryžiuje nesiklosto taip gerai. Protestai ir riaušės visoje Prancūzijoje.“

„Žmonės nenori mokėti didelių pinigų, daugumą jų trečiojo pasaulio šalims, (kurios yra abejotinai valdomos), kad galimai apsaugotų aplinką.“

Protestai Prancūzijoje nėra tiesiogiai susiję su Paryžiaus klimato susitarimu, kuris buvo pasirašytas 2015 metais ir iš kurio D. Trumpas nusprendė pasitraukti, sukeldamas Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono ir kitų Vakarų lyderių nerimą.

Žmonės Prancūzijos kelius pradėjo blokuoti lapkričio 17 dieną. Šios priemonės jie ėmėsi dėl degalų kainų kėlimo, iš dalies susijusio su mokesčiais siekiant padėti šaliai pereiti prie mažiau iškastinio kuro naudojančios ekonomikos.

Tačiau vėliau demonstracijos virto plačiu judėjimu prieš buvusį bankininką E. Macroną, kurį protestuotojai kaltina palankumu turtingiesiems.

Kiek anksčiau šią savaitę D. Trumpas tviteryje vėl paskelbė vieną iš kelių savo ankstesnių įrašų, kuriuose melagingai tvirtino, jog Prancūzijos protestuotojai skandavo jo vardą.

Prie įrašų jis pridėjo tai neva patvirtinančius vaizdo įrašus, kurie iš tiesų buvo nufilmuoti per anksčiau šiais metais Londone įvykusią kraštutinių dešiniųjų protesto akciją.

Kiti Prancūzijos politikai taip pat piktai sureagavo į naujuosius D. Trumpo įrašus tviteryje.

Pavyzdžiui, vienas E. Macrono partijai atstovaujantis įstatymų leidėjas JAV lyderį pavadino „Donaldu Nukaršėliu“.

„NEĮŽEIDINĖK MANO ŠALIES, NUOKVAKA“, parašė Joachimas Sonas-Forgetas, pavartojęs žodį, kurį D. Trumpui apibūdinti anksčiau buvo panaudojęs Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas.