Pratybos „Foal Eagle“ („Jaunasis erelis“) šiek tiek pertvarkomos, kad nekenktų diplomatijai“, – sakė J. Mattisas ir pridūrė, kad bus sumažintas mokymų mastas.

JAV ir Pietų Korėjos pajėgos drauge treniruojasi daugelį metų. Mokymų metu tobulinami įvairūs karių įgūdžiai, pradedant išsilaipinimu pakrantėje ir baigiant Šiaurės Korėjos invazijos atrėmimu bei smūgiais, turinčiais „nukirsdinti“ Pchenjano režimą.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, anksčiau dažnai apsikeisdavę grasinimais karu ir asmeniniais įžeidimais, pernai ėmėsi iniciatyvos gerinti įtemptus santykius.

Balandį Kim Jong Unas paskelbė, kad dėl „naujo sumažėjusios įtampos ir taikos klimato“ Korėjos pusiasalyje šalis sustabdys branduolinius bei raketų bandymus ir sutelks dėmesį į „socialistinės ekonominės sąrangos“ kūrimą.

Santykių atšilimo kulminacija tapo birželį Singapūre surengtas D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas, kuriame lyderiai pasirašė miglotą dokumentą dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, bet nenurodė, kada ir kaip tai bus įgyvendinta.

Po šio viršūnių susitikimo Vašingtonas ir Seulas sustabdė beveik visas didesnio masto bendras karines pratybas, D. Trumpui pareiškus, kad jos brangiai atsieina ir yra „labai provokuojamos“. Tarp suspenduotų mokymų yra ir rugpjūtį turėjusios vykti pratybos „Ulchi Freedom Guardian“, taip pat gruodį planuoti manevrai „Vigilant Ace“.

Tačiau nuo viršūnių susitikimo nebuvo pasiekta beveik jokios pažangos, Vašingtonui spaudžiant Šiaurės Korėją įgyvendinti „visišką, patikrinamą ir negrįžtamą“ denuklearizaciją, o Pchenjanui kaltinant Ameriką, esą ji kelia „gangsteriškus reikalavimus“ dėl vienašališko nusiginklavimo.