„Esu giliai sukrėstas ir nusivylęs, – sakė J. Huntas. – Šiandienos nutartis nėra tokia, kokios tikėtumėmės iš Jungtinės Karalystės draugo ir patikimo partnerio; jis taip pat prieštarauja ankstesniems patikinimams.“

Ministras perspėjo JAE, kad „šios bylos tvarkymas... sukels padarinių ryšiams tarp mūsų šalių, kurie turi būti grindžiami pasitikėjimu“.

„Apgailestauju dėl fakto, kad pasiekėme šią padėtį, ir raginu JAE persigalvoti“, – pridūrė jis.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May irgi sakė įstatymų leidėjams esanti „giliai nusivylusi“ JAE teismo nutartimi ir pridūrė, kad jos vyriausybė toliau kels šį klausimą per aukščiausio lygio kontaktus su šia Persijos įlankos valstybe.

J. Huntas sakė asmeniškai iškėlęs šį klausimą lapkričio 12 dieną per vizitą Abu Dabyje, kur susitiko su sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Zayedu ir užsienio reikalų ministru Abdullah bin Zayedu.

Th. May sakė, kad J. Huntas nori telefonu pasikalbėti su JAE diplomatijos vadovu.

31 metų M. Hedgesas tyrinėjo JAE užsienio ir vidaus saugumo politiką po 2011 metų „Arabų pavasario“ revoliucijų. Gegužės 5 dieną jis buvo sulaikytas Dubajaus oro uoste.

„Galime patvirtinti, kad jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas nuteistojo šeimos atstovas. – Posėdis truko mažiau nei penkias minutes, jo advokatas nedalyvavo.“