H.Maasas sakė žurnalistams Briuselyje, kad Vokietija uždraudė šiems asmenims atvykti į 26 nares turintį laisvojo judėjimo bloką glaudžiai bendradarbiaujant su Prancūzija ir Didžiąja Britanija. Pastaroji nėra Šengeno erdvės narė.

Vokiečių ministras sakė, kad „kaip ir anksčiau, esama daugiau klausimų negu atsakymų dėl šios bylos, paties nusikaltimo ir kas už jo stovi“.

H. Maasas nurodė, kad minėti 18 asmenų yra Saudo Arabijos piliečiai, „kaip įtariama, susiję su šiuo nusikaltimu“, bet daugiau informacijos nepateikė.

Vokietijos vidaus reikalų ministerija sakė negalint atskleisti šių asmenų vardų dėl šalyje galiojančių privatumo apsaugos taisyklių.

JAV laikraščiui „The Washington Post“ rašydavęs J. Khashoggi, dažnai kritikuodavęs Saudo Arabijos vyriausybę, dingo spalio 2 dieną, įėjęs į į Saudo Arabijos konsulatą Stambule atsiimti santuokai reikalingų dokumentų.

Saudo Arabija anksčiau griežtai neigė ką nors žinanti apie J. Khashoggi dingimą. Tačiau spalio viduryje Rijadas galiausiai pripažino, kad žurnalistas buvo nužudytas konsulato per esą „nepavykusią“ operaciją.

Pagal tyrimo versiją, J. Khashoggi konsulate buvo apsvaigintas narkotikais, nužudytas, o jo kūnas sukapotas. Tada penki kaltinamieji, kuriems reikalaujam skirti mirties bausmę, išvežė palaikus iš konsulato.

Prokuratūra pažymėjo, kad įtakingiausiu karalystės žmogumi laikomas sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas su visu tuo nesusijęs ir nebuvo informuotas apie šią operaciją.