Žurnalistų paklaustas, ar turėjo progą sekmadienį pasikalbėti su D. Trumpu, V. Putinas atsakė: „Taip“, informavo Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“. Paprašytas patikslinti, kaip praėjo pokalbis, Rusijos vadovas atsakė: „Gerai“.

Jis nepateikė daugiau jokių detalių. Tuo tarpu Prancūzijos prezidentūra pranešė, kad V. Putinas ir D. Trumpas turėjo išsamų pokalbį per pietus, surengtus po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečio paminėjimo ceremonijos.

Prezidentūra nurodė, kad prie pietų stalo buvo ir Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas, taip pat Vokietijos kanclerė Angela Merkel, dalyvavusi kai kuriose diskusijose.

Tarp aptartų klausimų buvo padėtis Artimuosiuose Rytuose, ypač Sirijoje, Irane bei Saudo Arabijoje, taip pat Šiaurės Korėjos tema.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders sakė, kad D. Trumpas papietavo su grupe pasaulio lyderių, tarp kurių buvo V. Putinas, E. Macronas bei A. Merkel, ir jie surengė „labai gerą ir produktyvią diskusiją“.

„Lyderiai aptarė įvairius klausimus, įskaitant INF (Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį), Siriją, prekybą, padėtį Saudo Arabijoje, sankcijas, Afganistaną, Kiniją bei Šiaurės Korėją“, – sakė ji.

Išaugus įtampai dėl Šaltojo karo laikų Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) ir JAV sankcijų Maskvai, sustiprėjo lūkesčiai, kad gali būti surengtas naujas D. Trumpo ir V. Putino susitikimas.

Praėjusį mėnesį D. Trumpas pakurstė tarptautinį susirūpinimą pareiškęs, kad Amerika gali pasitraukti iš INF susitarimo. V. Putinas savo ruožtu įspėjo, kad toks žingsnis išprovokuotų naujas ginklavimosi varžybas ir sukels pavojų Europai.

Maždaug 70 lyderių susirinko į Prancūzijos sostinę paminėti Pirmojo pasaulinio karo paliaubų šimtmečio. Paskutinis atvykęs V. Putinas paspaudė D. Trumpui ranką, nusišypsojo ir iškėlė į viršų nykštį.

Kiek anksčiau duodamas interviu Kremliaus finansuojamai televizijai „RT France“ V. Putinas sakė, kad jis su D. Trumpu nenorėję per šias iškilmes nustumti E. Macrono į antrą planą.

„Sutarėme laikytis šeimininko darbotvarkės ir čia jų prašymu neorganizuosime jokių susitikimų“, – sakė jis.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas savo ruožtu sakė, kad V. Putinas ir D. Trumpas sutarė surengti išsamesnę diskusiją vėliau šį mėnesį Argentinoje vyksiančio Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo kuluaruose.

Kremlius anksčiau sakė, kad dėl naujo JAV ir Rusijos lyderių susitikimo tikimybės kilęs didžiulis tarptautinis žiniasklaidos ažiotažas pakurstė Paryžiaus susirūpinimą, kad jis gali užtemdyti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečio paminėjimo iškilmes.