Pasak valstijos Miškininkystės ir priešgaisrinės apsaugos departamento vieno pareigūno, liepsnos sunaikino kelis tūkstančius pastatų.

„Buvome apsupti ugnies – kai važiavome keliu, iš abiejų jo pusių matėme liepsnas“, – sakė policininkas Markas Bassas, gyvenantis ugnies nuniokotame Paradaise. Tarnybos įsakė evakuoti visus 27 tūkst. šio miestelio gyventojų.

Liudininkai pranešė matę užsiliepsnojusių namų, prekybos centrų, biurų, restoranų, mokyklų ir senelių namų.

M. Bassas evakavo savo šeimą, o paskui sugrįžo, kad padėtų išgelbėti kelis neįgalius gyventojus, įskaitant vieną vyrą, mėginusį į saugią vietą perkelti savo žmoną, prikaustytą prie patalo.

„Mums iš abiejų pusių buvo tikra ugnies siena, tad priešais save beveik nematėme kelio“, – pasakojo M. Bassas.

Kalifornijos gaisrininkas Scottas McLeanas paskaičiavo, kad Paradaise, esančiame maždaug už 290 km nuo San Fransisko, sudegė keli tūkstančiai pastatų.

„Buvo sunaikinta beveik visa Paradaiso bendruomenė – toks yra stichijos mastas“, – nurodė jis.

Ugnis taip pat siautėjo Pietų Kalifornijoje: anksti penktadienį buvo pranešta, kad du dideli gaisrai nuniokojo apie 60 kv. km plotą ir sukėlė pavojų daugybei bendruomenių. Kaip pranešė naujienų portalas ABC7.com, buvo nurodyta evakuoti palei Ventūros ir Los Andželo apygardų ribą esančius 75 tūkst. namų.

Nacionalinė meteorologinė tarnyba paskelbė itin didelį gaisrų pavojų daugelyje valstijos rajonų. Pasak sinoptikų, visą vakarą tikėtinas mažas drėgnumas ir smarkūs vėjai.

Ugnies stichija pasiekė Paradaisą netrukus po aušros ir iki sutemos apėmė daugiau kaip 73 kv. km plotą, o ugniagesiams visiškai neįstengė suvaldyti liepsnų, informavo S. McLeanas.

Tvyrant chaosui, pareigūnai pareiškė negalintys įvertinti, kiek nukentėjo žmonių, tačiau apygardos priešgaisrinės tarnybos viršininkas Darrenas Readas per spaudos konferenciją pažymėjo, kad buvo sužeisti mažiausiai du ugniagesiai ir daugybė gyventojų.

„Tai labai pavojinga ir labai rimta padėtis, – paskelbė Bjuto apygardos šerifas Kory Honea – Dedame dideles pastangas, kad evakuotume žmones. Norėčiau išsiųsti tokią žinią: jei galite evakuotis, būtinai tai padarykite.“

Kaimyniniuose miesteliuose buvo įrengti keli evakuacijos centrai.

Virš Paradaiso pasklidę tiršti pilki dūmai buvo matomi už daug kilometrų.

Iš užsidegusios Paradaiso ligoninės, kurios pagrindinis korpusas vis dėlto nenukentėjo, į kitas įstaigas buvo evakuoti daugiau kaip 60 pacientų, informavo atstovė Jill Kinney.

Ji pridūrė, kad kai kurie pacientai ir darbuotojai per evakuacijos operaciją buvo sugrąžinti atgal ir vėliau orlaiviais nugabenti į kitas ligonines.

Keturi ligoninės darbuotojai buvo trumpam įstrigę rūsyje. Juos išgelbėjo Kalifornijos greitkelių patruliavimo tarnybos pareigūnai, pranešė J. Kinney.

Tuo metu susirūpinę draugai ir šeimos nariai socialiniuose tinkluose skelbė, kad ieško artimųjų, ypač senyvų, gyvenančių vienų ar senelių namuose.

Čiko miesto policininkas Johnas Barkeris drauge su savo partneriu evakavo kelis senyvus žmones iš vieno daugiabučių namų komplekso.

„Dauguma jų yra žmonės, nepajėgiantys vaikščioti be vaikštynių, arba prie patalo prikaustyti sutuoktiniai, tad išvedėme tiek žmonių, kiek galėjome, ir paprašėme, kad atvyktų ir mums padėtų papildomi policijos padaliniai“, – sakė jis.

Pasak pareigūno, toje bendruomenėje yra „daug pagyvenusiųjų, negalinčiųjų vaikščioti ir mažai uždirbančių žmonių, neturinčių automobilių“.

Laikinasis Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas paskelbė gaisrų apimtoje teritorijoje nepaprastąją padėtį ir paprašė federalinės valdžios skubiai suteikti pagalbą, nes dėl smarkių vėjų ir perdžiūvusios augalijos gyventojams tebegresia pavojus.