Anot 15 metų amžiaus Zlatos, šaudynes surengęs Vladislavas Rosliakovas „prarado pasitikėjimą žmonėmis, kai bendraklasiai pradėjo žeminti jį dėl to, kad jis buvo ne toks kaip visi“.

18-metis V. Rosliakovas sakė jai apie keršto planus už patyčias. „Jis nenorėjo gyventi dėl to“, - sakė mergina, kuri išsiskyrė su vaikinu dar prieš jo surengtas žudynes.

Mergina sakė, kad V. Rosliakovas buvo šaudymo entuziastas, tačiau taip pat atsiliepė apie jį kaip apie gerą žmogų.

„Kai pradėjome susitikinėti, viskas buvo gerai. Jis buvo malonus ir dėmesingas, padėjo man, kai reikalai klojosi blogai“, - sakė ji.

Rusijos tyrėjai ir pusiasalio gyventojai bando suprasti, kas paskatino jauną vaikiną žudyti.

Kaltina „globalizaciją“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad šaudynės vienoje Krymo profesinėje mokykloje yra „globalizacijos“ rezultatas ir amerikietiškos tendencijos tąsa.

„Tai yra globalizacijos rezultatas. Matome, kad socialiniuose tinkluose, internete susikūrė ištisa bendruomenė. Viskas prasidėjo nuo tragiškų įvykių JAV mokyklose“, – per susitikimą su tarptautinių santykių ekspertais Sočyje pabrėžė jis.

Pasak V. Putino, psichiškai nestabilūs paaugliai sukuria sau „netikrų herojų“ ir ieško „heroizmo pakaitalo“, neturėdami tikrųjų vertybių.

„Mes nekuriame sveikos (interneto) medžiagos jaunuoliams... o tai nuveda iki panašių tragedijų“, – pareiškė jis.

„Bet šiandienos gyvenime yra vietos realiam heroizmui“, – pridūrė jis.

Pranešama, kad 18-metis Vladislavas Rosliakovas trečiadienį nušovė mažiausiai 20 studentų Kerčės politechnikume, esančiame Rusijos aneksuotame Kryme, o po to nusižudė.

Per žudynes, kurias vietos žiniasklaida praminė „Rusijos Kolumbainu“ (aliuzija į 1999-aisiais įvykusias šaudynes vienoje JAV mokykloje), nukentėjo daugiau kaip 40 žmonių.

Tyrėjai šiuo metu mėgina nustatyti užpuoliko motyvą.

Rusijos žiniasklaidai buvusia V. Rosliakovo drauge prisistačiusi mergina sakė, kad viename pokalbyje su ja vaikinas užsiminė apie kerštą profesinėje mokykloje iš jo besityčiojusiems asmenims.