Informacijos ministras Lai Mohammedas neatskleidė aukos tapatybė, bet pavadino jos nužudymą „niekšišku, nežmonišku ir bedieviškus“, taip pat pažadėjo nenuleisti rankų mėginant išlaisvinti kitas dvi įkaites, džihadistų pagrobtas anksčiau šiais metais – 15-metę ir suaugusią pagalbos darbuotoją.

Per kovo 1-ąją surengtą reidą atokiame Borno valstijos miestelyje Rane buvo pagrobtos trys pagalbos darbuotojos. Per tą ataką buvo nukautos dar trys darbuotojos ir aštuoni kariai.

Dvi pagrobtos moterys, Huawa Liman ir Saifura Khorsa, dirbo Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus Komitetui (TRKK), o trečioji, Alice Loksha – Jungtinių Tautų vaikų fondui UNICEF.

Apie visas tris moteris neturėta jokių žinių iki praėjusio mėnesio, kai TRKK paskelbė gavęs iš IS remiamos grupuotės „Boko Haram“ padalinio „Islamo valstybės Vakarų Afrikos provincija“ (ISWAP) vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip nužudoma S. Khorsa.

Vėliau ISWAP pagrasino nužudyti H. Liman, A. Lokshą ir paauglę Leah Sharibu (Lėją Šaribu) – vasarį Dapčio mieste pagrobtą krikščionę moksleivę.

TRKK praėjusią savaitę paprašė džihadistų pasigailėtų įkaičių ir jas paleisti, nes jos „tik padėdavo bendruomenėms“ konflikto draskomame regione.

Informacijos ministras pareiškė, kad ši nepateisinta žmogžudystė „sukrėtė ir nuliūdino“ vyriausybę, ir pareiškė užuojautą moters šeimai.

„Mus labai skaudina šis nužudymas, kaip ir neseniai nužudytos pirmosios pagalbos darbuotojos mirtis“, – sakė jis.

„Nepaisant to, toliau vykdysime derybas ir stengsimės išvaduoti nekaltas moteris, kurias tebekalina jų pagrobėjai“, – pridūrė jis.

Džihadistų smurto kampanija Nigerijos šiaurės rytuose nuo 2009-ųjų pareikalavo mažiausiai 27 tūkst. žmonių gyvybių. Be to, maždaug 2 mln. žmonių buvo priversti palikti namus, o regioną apėmė humanitarinė krizė.

Nigerijos kariuomenė ir vyriausybė tvirtina, kad sukilėliai islamistai yra susilpnėję ir netrukus bus nugalėti, tačiau pastaraisiais mėnesiais IS remiami kovotojai nuolat puldinėjo karines bazes.