Kaip numatoma tame plane, Th. May vietą užimti turėtų vienas iš 27 kandidatų, tarp kurių, be kita ko, minimi buvęs „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas, užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas, buvęs diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas ir iždo kancleris Philipas Hammondas.

Minėtame dokumente prie kiekvieno potencialaus kandidato į partijos lyderius pavardės yra trumpų komentarų apie juos ir jų šansus nugalėti.

„The Daily Telegraph“ pabrėžia, kad dokumentas, kuriame „siūloma premjerei atsistatydinti netrukus po 2019-ųjų kovo“, buvo parengtas dar šį balandį, tačiau tik dabar jį imta aktyviai platinti tarp Konservatorių partijos narių.

Th. May sulaukė griežtos kritikos dėl to, kad šią vasarą paragino sušvelninti Londono sąlygas derantis dėl „Brexit“ susitarimo su Briuseliu.

Pastaruoju metu Britanijoje netyla nesutarimai dėl šalies išstojimo iš ES sąlygų. Nesutarimų esama ir valdančiųjų konservatorių gretose.

Liepą dėl tokių nesutarimų iš vyriausybės pasitraukė tuometiniai užsienio reikalų sekretorius B. Johnsonas ir „Brexit“ sekretorius D. Davisas. Jie buvo laikomi vadinamojo „kieto“ išstojimo iš bloko varianto šalininkais ir nesutaria šiuo klausimu su Th. May.

Londonas ir Briuselis tikisi, kad jiems pavyks susitarti dėl „Brexit“ iki ES viršūnių susitikimo spalį, kad Britanijos parlamentas, Europos Parlamentas ir valstybių narių parlamentai turėtų pakankamai laiko surengti debatus dėl susitarimo ir jį ratifikuoti iki Britanijos išstojimo 2019-ųjų kovo pabaigoje.

Ragina ES lyderius rimtai apsvarstyti pasiūlymus

Th. May paragino Europos Sąjungos lyderius susitelkti į tikslą „Brexit“ susitarimą pasiekti per ateinančius du mėnesius. Tai, pasak premjerės, būtina, nes derybos pratęstos nebus, praneša BBC.

Per trečiadienį vakare Zalcburge vykusią vakarienę Th. May likusių 27 ES valstybių narių vadovus patikino, kad jos prioritetai - išsaugoti ekonominius ryšius su ES ir užtikrinti, kad būtų laikomasi pažadų dėl Šiaurės Airijos klausimo.

Teigiama, kad Jungtinė Karalystė (JK) artimiausiu metu rengiasi pasiūlyti naujų iniciatyvų dėl to, kaip spręsti itin opų patikrų Airijos ir Šiaurės Airijos pasienyje klausimą.

Tuo pat metu JK premjerė paragino Bendriją taip pat persvarstyti savo poziciją šiuo klausimu.

Trečiadienį vakare pasakytoje kalboje Th. May pabrėžė, kad „rimti“ jos pasiūlymai dėl JK ir ES bendradarbiavimo ateityje užtikrins „bendrus glaudžius (Londono ir Briuselio) santykius“.

Neoficialus ES šalių vadovų susitikimas Austrijoje - pirma Didžiosios Britanijos premjerei pasitaikiusi proga pristatyti vadinamąjį „Chequers“ planą visiems lyderiams drauge.

Ketvirtadienį jau be Th. May susirinkę 27 Bendrijos narių vadovai aptars įvairius klausimus, tarp jų - ir būsimus JK ir ES santykius bei būdus, kaip spręsti su Airijos siena susijusias problemas.

Iki „Brexit“ liekant apytiksliai pusmečiui, derybos dėl JK išstojimo iš Bendrijos sąlygų ir būsimų Londono ir Briuselio santykių yra kritiškai svarbiame etape.

Didžioji Britanija iš ES pasitrauks kitų metų kovo 29 dieną.