Tolimųjų Rytų Vladivostoko mieste daugiau nei 2 tūkst. žmonių susirinko prie vietos valdžios pastato, kai vienas opozicijos kandidatas netikėtai pralaimėjo gubernatoriaus rinkimus valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ kandidatui, pranešė Komunistų partija.

Sekmadienį regione vyko antrasis gubernatoriaus rinkimų ratas, kurio prireikė Kremliaus partijos kandidatui Andrejui Tarasenkai nesurinkus 50 proc. rinkėjų balsų pirmajame etape. Taip rusai išreiškė savo nepasitenkinimą dėl prieštaringai vertinamos pensijų reformos ir dėl blogėjančių ekonominių sąlygų.

Suskaičiavus 95 proc. balsų, atiduotų per sekmadienį įvykusį antrąjį gubernatoriaus rinkimų ratą, buvo paskelbta, kad komunistų kandidatas Andrejus Iščenka 5 proc. lenkia kandidatą iš Kremlių remiančios partijos.

Tačiau po kelių valandų rinkimų pareigūnai pranešė, kad netikėtai ėmė pirmauti Kremliaus partijos „Vieningoji Rusija“ kandidatas, gubernatoriaus pareigas einantis A. Tarasenka. Pirmadienį jis buvo paskelbtas rinkimų nugalėtoju.

Opozicijos lyderiai sako, kad rinkimų pareigūnai suklastojo rinkimų rezultatus.

Be to praėjusią savaitę pats prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė paramą gubernatoriaus pareigas einančiam A. Tarasenkai.

„Žinau, kad jūsų laukia antras etapas, – sakė V. Putinas per susitikimą. – Manau, kad viskas bus gerai.“

Tačiau A. Iščenka sako neketinantis pasiduoti, o Komunistų partija ketina imtis teisinių veiksmų.

„Draugai, jie vagia mūsų balsus, stokime (į kovą) už savo pergalę“, – parašė jis socialiniame tinkle „Facebook“, ragindamas savo šalininkus išeiti į gatves.

Pasak A. Iščenkos, rinkimų pareigūnai užtruko vos „vieną valandą“, kad suklastotų rezultatus ir papildomai atiduotų A. Tarasenkai 40 tūkst. balsų. Patys akivaizdžiausi pažeidimai vyko Usurijsko, Artiomo ir Nachodkos miestuose.

Vienas aršiausių V. Putino kritikų Aleksejus Navalnas taip pat paragino gyventojus eiti protestuoti.

„Tai tiesiog nepakenčiama“, – sakė A. Navalnas, atliekantis 30 parų arešto bausmę už nesankcionuoto protesto organizavimą.

„Atviras ir akiplėšiškas rezultatų klastojimas Primorės krašte yra ne tik šio regiono, bet ir visos šalies gyventojų tiesioginis įžeidimas“, – pareiškė jis.

Anksčiau šį mėnesį Kremlius patyrė dar keletą smūgių Chabarovske, Chakasijoje ir Vladimire, kur Kremliaus palaikomiems kandidatams nepavyko iškovoti pergalės per pirmąjį rinkimų etapą.

Antrasis rinkimų ratas tuose regionuose numatytas sekmadienį.