„Nėra jokių priežasčių ignoruoti susitarimą dėl karo pabaigos. Tai preliminarus ir svarbus procesas, turintis sudaryti sąlygas pašalinti įtampą ir įtvirtinti tvarią taiką Korėjos pusiasalyje“, – rašo laikraštis.

Komentare pažymima, kad susitarimo pasirašymas sudarys prielaidas atsirasti „abipusiam pasitikėjimui ir taps proveržiu siekiant užtikrinti saugumą pasaulyje“.

Savo ruožtu į užsieniui skirtą propagandą orientuotas Šiaurės Korėjos portalas „Meari“ savo komentare rašo: „Kol galioja tik paliaubos, netgi nedidelis incidentas gali peraugti į krizę. Jei taip nutiktų, Šiaurės Korėjos santykiai su Pietų Korėja ir Jungtinėmis Valstijomis gali grįžti į ankstesnę konfrontacijos stadiją.“

Tuo tarpu JAV televizija CNN, remdamasi gerai informuotas diplomatiniais šaltiniais, kiek anksčiau pranešė, kad visi Vašingtono pasiūlymai dėl konkrečių žingsnių įgyvendinant Amerikos ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikime birželį pasiektus susitarimus denuklearizacijos klausimu buvo Pchenjano atmesti.

Vašingtonas reikalauja „visiškos, patikrinamos ir negrįžtamos“ denuklearizacijos. Jis tvirtina, kad sankcijos Šiaurės Korėjai galios, kol šis procesas nebus užbaigtas.

Pchenjanas savo ruožtu nori, kad sankcijos būtų sušvelnintos. Jis taip pat reikalauja, kad būtų pasirašytas taikos susitarimas ir Vašingtonas suteiktų saugumo garantijas. Tai yra jo išankstinės sąlygos tolesniems žingsniams denuklearizacijos kryptimi.

1950–1953 metų Korėjos karas baigėsi paliaubomis, o ne taikos sutartimi, todėl abi Korėjos techniškai tebekariauja.

Šiaurės Korėjos lyderis smerkia „plėšikiškas“ sankcijas jo šaliai

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas užsipuolė „priešiškas jėgas“ dėl jų „plėšikiškų“ sankcijų, penktadienį pranešė valstybinė šalies žiniasklaida, Vašingtonui siekiant išlaikyti spaudimą Pchenjanui dėl jo branduolinės programos.

Birželį Kim Jong Unas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas buvo susitikę Singapūre, o Jungtinių Valstijų lyderis šį susitikimą pavadino istoriniu proveržiu.

Tačiau nuo to laiko padaryta nedaug pažangos, o Šiaurės Korėja kritikavo Vašingtoną dėl jo „gangsteriškų“ reikalavimų įgyvendinti visišką, patikrinamą ir negrįžtamą denuklearizaciją.

JAV ragino tarptautinę bendruomenę išlaikyti griežtas sankcijas uždaram režimui, o Iždo departamentas šią savaitę paskelbė sankcijas Rusijos ir Kinijos įmonėms, nubaustoms už tai, kad pažeidė Šiaurės Korėjai taikomą ekonominį embargą.

Lankydamasis statybvietėje Vonsano-Kalmos pajūrio kurorte Kim Jong Unas priekaištavo „priešiškoms jėgoms“ dėl „bandymo sužlugdyti Korėjos žmones savo plėšikiškomis sankcijomis ir blokada“, pranešė šalies valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Vis dėlto Pchenjanas ketina ir toliau laikytis „naujos eros“ santykių su JAV politikos, o Kim Jong Unas tiesiogiai nebekritikuoja šios šalies.