Naktį iš pirmadienio į antradienį Geteborge ir netoliese esančiame pramoniniame Trolhetano mieste buvo padegta apie 80 automobilių. Be to, apie gaisrus pranešta ir trečiame pagal dydį Švedijos Malmės mieste.

Policijos atstovas Thomas Fuxborgas (Tomas Fuksborgas) trečiadienį nurodė, kad ankstesnę dieną buvo suimtas į 3-ą dešimtį įžengęs vyras, bandęs patekti į Turkiją. Jis įtariamas padegimu ir netrukus turėtų būti sugrąžintas Švedijai.

Dar du 16 ir 21 metų asmenys, gyvenantys Geteburgo priemiestyje Frelundoje, kur taip pat buvo kilę keli gaisrai, buvo suimti antradienį dėl įtarimų padegimų.

Policija mano, kad visi padegimai buvo koordinuojami per socialinius tinklus, tačiau nustatyti kaltininkų motyvų pareigūnams dar nepavyko.

Švedijos nacionalinės policijos pareiškime sakoma, kad tokių gaisrų priežastis yra be galo sunku nustatyti; jų gali būti begalė, tarp jų – siekis išprovokuoti pareigūnus, paslėpti su nusikalstama veika susijusius pėdsakus ar apgauti draudimo kompanijas.

Tokie gaisrai „nėra naujas reiškinys“, sakė Švedijos nacionalinės policijos pareigūnas Emilis Eisersjo (Emilis Eiseršas).

„Esama tendencijos, kad jų padaugėja dėl mokslo metų pabaigos, mokslo metų pradžios ir žiemą, kai pardavinėjami fejerverkai“, – pridūrė jis.

Švedijos mokyklose pirmadienį prasidėjo nauji mokslo metai.