Analitikai tokius pranešimus interpretavo kaip branduolinių ginklų turinčio Pchenjano siekį susitelkti dėmesį į ekonomikos plėtrą.

Lyderio „vadovavimo išvykos“ yra ypatingi įvykiai Šiaurės Korėjos žiniasklaidai, nuolat rodančiai Kim Jong Uną, duodantį „patarimus vietoje“ įdėmiai klausantiems pareigūnams, kruopščiai skrebenantiems užrašų knygelėse.

Po Kim Jong Uno vėliausios kelionės į Šiaurės Hamgjongo provinciją laikraštis „Rodong Sinmun“ padvigubino savo puslapių skaičių iki 12 ir skyrė devynis iš jų vizito aprašymui.

Lankydamasis statomoje Orangčongo elektrinėje, dėl stringančių darbų užbaigtoje tik 70 proc., Kim Jong Unas buvo „toks priblokštas, kad neteko žado“, pranešė oficiali naujienų agentūra KCNA.

„Jis išpeikė Kabineto pareigūnus, kad paliko šį projektą vien provincijos priežiūrai ir neskyrė jam dėmesio“, – nurodė agentūra ir pridūrė, kad lyderis įsakė užbaigti statybas iki kitų metų spalio.

Itin piktą Kim Jong Uno reakciją išprovokavo ir nešvarios karštųjų versmių vonios Onfo atostogų stovykloje – kuri su pasididžiavimu skelbia, kad čia lankėsi dabartinio lyderio tėvas Kim Jong Ilas bei senelis Kim Il Sungas. Jaunasis lyderis pareiškė, kad maudyklų būklė „blogesnė nei akvariumų“.

Pareigūnai per tokius vizitus neretai kritikuojami, tačiau šįkart jie buvo barami neįprastai gausiai ir aštriai.

Valdančiosios Darbininkų partijos Šiaurės Hamjongo komitetas sulaukė itin kandžios kritikos: anot KCNA, jis „nuoširdžiai nepriėmė“ oficialios politikos, numatančios naujos maišų gamyklos statybą kiekvienoje provincijoje.

Kim Jong Unui buvo pristatytos veikiančio seno maišų fabriko „apleistos patalpos“, ir tai jam „sukėlė didelį susirūpinimą“.

„Vyriausiasis lyderis nurodė, kad Provincijos partijos komitetas dirba paviršutiniškai“, – pranešė KCNA ir pridūrė: „Komitetas neturi revoliucijos dvasios“.

Anot Šiaurės Korėjos studijų universiteto profesoriaus Yang Moo-jino, Kim Jong Unas siunčia žinią šaliai ir užsieniui, kad jo valstybė po istorinio susitikimo Singapūre su JAV prezidentu Donaldu Trumpu telkia pastangas į ekonominį vystymąsi.

Per derybas su Baltųjų rūmų šeimininku Šiaurės Korėjos lyderis sutiko siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, tačiau daugelis analitikų tokius pažadus laiko nevienareikšmišku diplomatiniu eufemizmu.

„Žmonėms jis rodo esąs lyderis, neabejingas liaudies gyvenimo sąlygoms, o likusiam pasauliui – kad jo pažadas imtis denuklearizacijos yra rimtas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Yang Moo-jinas.