D. Trumpas, nevengiantis nukreipti prieš musulmonus aštrios retorikos, pirmaisiais savo kadencijos metais nusprendė ignoruoti šią Baltųjų rūmų tradiciją ir nerengė tokios vakarienės.

Šimtai milijonų musulmonų visame pasaulyje Ramadano laikotarpiu, kuris šįmet baigsis birželio 14-ąją, nuo saulėtekio iki saulėlydžio laikosi griežto pasninko.

Iftare Baltuosiuose rūmuose dalyvavo daugiau nei 50 svečių. Prie garbingiausiems svečiams skirto stalo sėdėjo D. Trumpas, Saudo Arabijos ambasadorius princas Khalidas bin Salmanas ir Jordanijos ambasadorė Dina Kawar.

Į vakarienę taip pat buvo pakviesti Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto, Tuniso, Irako, Kataro, Bahreino, Maroko, Alžyro bei Libijos ambasadoriai.

„Kiekvienam jūsų ir visiems pasaulio musulmonams: Ramadan Mubarak“, – sakė D. Trumpas.

„Šįvakar dėkojame už atnaujintus draugystės ir bendradarbiavimo ryšius, kuriuos esame užmezgę su savo vertingais partneriais Artimuosiuose Rytuose“, – kalbėjo prezidentas.

Tuo tarpu prie Baltųjų rūmų susirinkusi grupė demonstrantų laikė iškėlę plakatus su šūkiais, smerkiančiais D. Trumpo pastangas neįsileisti į šalį imigrantų iš kelių musulmoniškų valstybių.

„Manome, jog tai yra veidmainiškumo viršūnė, kai Donaldas Trumpas uždraudžia atvykti į šalį musulmonams, o tada pakviečia į Baltuosius rūmus aukščiausio rango diplomatus kartu nutraukti pasninko“, – sakė vienas protestuotojų Bilalas Askaryaras.

„Tai veidmainiška. Jo veiksmai, susiję su draudimu atvykti musulmonams, jo neapykantą kurstanti, antimusulmoniška retorika – tai neamerikietiška ir neprezidentiška“, – kalbėjo jis.

Iftarai, kaip ir maldos pusryčiai ar Pesacho sederis (žydų Velykų šventinė vakarienė), jau seniai tapo Baltųjų rūmų kasmetine tradicija.

Kelios Amerikos musulmonų organizacijos pareiškė, kad nedalyvaus trečiadienio iftare.