Ataskaitoje pateikiama naujos informacijos apie komplikuotą etninę konkurenciją šioje valstijoje. Teigiama, kad hinduistai buvo žudomi 2017 metų rugpjūčio 25-ąją – tą pačią dieną, kai rohinjų sukilėliai surengė krizę valstijoje išprovokavusius koordinuotus reidus prieš policijos postus.

Mianmaro kariškiai į kruvinus sukilėlių reidus reagavo griežtomis atsakomosiomis represijomis, dėl kurių iš Mianmaro pabėgo maždaug 700 tūkst. musulmonų rohinjų. Ši mažuma Mianmare, kur gyventojų daugumą sudaro budistai, daug metų persekiojama.

Jungtinės Tautos sako, kad atsakomoji armijos operacija prilygsta rohinjų „etniniam valymui“. Kareiviai ir linčiuotojų gaujos yra kaltinami civilių žudymu ir kaimų deginimu.

Tačiau smurtu kaltinami ir rohinjų kovotojai. Tarp jiems priskiriamų nusikaltimų yra masinis hinduistų žudymas Rachinų valstijos šiauriniame pakraštyje, kur kariškiai rugsėjo mėnesį buvo nuvežę reporterių – taip pat ir naujienų agentūros AFP – stebėti palaikų ekshumavimo.

Rohinjų kovotojai – Arakano rohinjų gelbėjimo armija (ARSA) – tuo metu neigė atsakomybę.

Tačiau kaip trečiadienį paskelbė „Amnesty International“, naujas tyrimas patvirtino, kad ARSA Ka Maung Seiko kaimuose Maungdo šiaurėje „egzekucijos stiliumi“ nužudė 53 hinduistus, daugiausia vaikus.

„Atsakomybė už šiuos žiaurius nusikaltimus yra lygiai taip pat svarbi kaip ir už nusikaltimus žmoniškumui, kuriuos įvykdė Mianmaro saugumo pajėgos šiaurinėje Rachinų valstijoje“, – pažymėjo Tirana Hassan iš „Amnesty International“.