Saugumo policija paskelbė pranešimą spaudai, kuriame sako pagal balandžio 18 dieną pradėtus procesinius veiksmus prieš T. Ždanoką sulaikiusi vieną asmenį.

Pasak BNS šaltinių, šis asmuo yra V. Lindermanas.

Saugumo policija taip pat pranešė atlikusi kratą su sulaikytu asmeniu susijusioje vietoje, bet jokių detalių nepateikė, kad nepakenktų tebevykstančiam tyrimui.

Keli kiti prorusiški aktyvistai socialiniame tinkle „Facebook“ reiškė susirūpinimą dėl V. Lindermano, kurį esą sučiupo vyrai juodomis kaukėmis. Aktyvistai taip pat sakė, kad atliekama krata V. Lindermano namuose.

Nei su V. Lindermanu, nei su jo advokate Jelena Kviatkovska BNS susisiekti kol kas nepavyko.

Balandžio 18-ąją Saugumo policija pranešė, kad pradėjo baudžiamuosius procesinius veiksmus dėl Latvijos rusų sąjungos pastarojo meto mitingų prieš perėjimą prie mokymo vien latvių kalba visose šalies mokyklose.

Pareigūnai pažymėjo, kad per mitingus buvo padaryta prieš Latviją nukreiptų pareiškimų.

T. Ždanoka gegužės 11 dieną kviečiama į Saugumo policiją apklausai.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis praėjusį mėnesį pasirašė švietimo įstatymų pataisas, numatančias, kad šalies vidurinėse mokyklose per kelerius metus bus pereita prie mokymo tik latvių kalba. Etninių mažumų mokyklos laipsnišką perėjimą prie mokymo vien latvių kalba turės pradėti 2019–2020 mokslo metais.