J. Mattisas žurnalistams sakė, kad „Rusijos elementai“ judėjo per skiriamąją konflikto liniją į rajoną rytinėje Eufrato upės pusėje, kur abi šalys buvo sutarusios, jog jos galės vykdyti savo veiksmus, teigė jis.

Tačiau J. Mattisas pažymėjo, kad jie „pernelyg priartėjo“ prie JAV pozicijų tame rajone.

JAV jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas, generolas Joe Dunfrodas susisiekė su rusų generolu Valerijumi Gerasimovu ir pranešė apie šį pažeidimą.

„Šie elementai atsitraukė, todėl ir mes šiek tiek atsitraukėme, kad išsaugotume nekonfliktišką atstumą nuo tenai buvusių elementų“, - teigė jis.

„Taigi panašu, kad šį kartą pavyko tai išspręsti pasitelkus konfliktų vengimui skirtą ryšį“, - pridūrė jis.

J. Mattisas nenurodė, kada tiksliai įvyko šis incidentas, tačiau ketvirtadienį Pentagonas išplatino trumpą pranešimą spaudai, kuriame pažymėjo, kad J. Dunfordas ir V. Gerasimovas buvo surengę derybas Sirijos ir kitais abiem šalims aktualiais klausimais.

Anot vieno JAV pareigūno, samdomi Rusijos kariai judėjo į rajoną, esantį netoli Deir Ezoro Sirijos rytuose.

JAV kariai, kurie yra dislokuoti tame rajone kartu su Sirijos demokratinių pajėgų sąjungininkais, sunerimo tuomet, kai rusai pradėjo kasti šaudymo pozicijas, sakė pareigūnas, nenorėjęs atskleisti savo pavardės.

DELFI primena, kad Jungtinių Valstijų vadovaujama koalicija vasario 7 dieną nusitaikė į Sirijos režimui lojalias pajėgas Sirijos Deir al Zoro provincijoje. Kiek tiksliai aukų pareikalavo antskrydis, sunku pasakyti.

„Bloomberg“ skelbia, kad aukų skaičius siekia per 200. Faktas, kad dauguma aukų – Rusijos piliečiai, kelia žymiai mažiau abejonių.

Rusijos užsienio reikalų šaltinis vasario 14 dieną skelbė, kad tokia informacija – klasikinis dezinformacijos atvejis. „Kommersant“ duomenimis, Sankt Peterburge veikianti „Vagner“ sukarinta organizacija misijai Sirijoje nusamdė per 600 karių.

2018 m. vasario mėn. duomenimis privačioje karinėje kompanijoje (PKK) „Vagner“ tarnavo ne mažiau kaip 3 602 asmenys.

Šis skaičius paaiškėjo susipažinus su viename iš PKK dalinių buvusiu karių sąrašu, patekusiu portalo „Republic“ redakcijos žinion. Dokumente nurodyti asmeniniai kelių dešimčių vyrų numeriai. Paskutinis sąrašo numeris – 3602.

Informaciją žurnalistams perdavę šaltiniai patvirtino, kad būtent tokius žetonus ir gauna PKK „Vagner“ samdomi kariai. Pirmo išduoto žetono numeris – 0001, o toliau – iš eilės einantys skaičiai. Kiek tiksliai žetonų savininkų iki šiol aktyviai įsitraukę į tarnybą grupuotėje, „Republic“ nenurodo.

Per pustrečių metų susidariusi PKK „Vagner“ išlaikymui skirta suma, portalo vertinimu, galėtų siekti 16,1–17,4 mlrd. rublių (231–250 mln. eurų). Šioms išlaidoms priskiriamos mėnesinės algos (po 240 tūkst. rublių (3 445 eurus), maitinimo kaštai, žuvusiųjų giminėms numatytoms kompensacijoms skiriamos sumos (po 5 mln. rublių (71,7 tūkst. eurų) už kiekvieną karį) ir kt. „Republic“ šaltinių duomenimis, PKK remia keletas privačių investuotojų, kurių pavardės liko neatskleistos.

Vienas iš portalo pašnekovų patikino, kad po didelio masto netekčių Sirijoje apie PKK išformavimą nekalbama. Pasak dviejų samdomų karių, anksčiau į karinio personalo atranką buvo žvelgiama griežčiau: buvo reikalaujama turėti dalyvavimo karinėse operacijose patirties, mokėti naudotis ginklu, įvykdyti fizinio pasirengimo normatyvus ir kt.

Nuo 2017 metų šie reikalavimo gerokai sušvelninti. „Republic“ pašnekovai mano, kad tai gali būti viena iš augantį karių žūčių skaičių paaiškinančių priežasčių.