Apie tai buvo pranešta leidinyje „The Washington Post“.

Remiantis gauta informacija, J. Prigožinas galėjo asmeniškai dalyvauti rengiant puolimą, be to, koordinavo savo veiksmus su aukšto rango Sirijos pareigūnais.

Sausio 24 d. J. Prigožinas pareiškė, kad gavo Rusijos ministro (kurio pavardės nepaminėjo) leidimą drąsiai sparčiai žengti pirmyn, ir dabar laukė Sirijos vyriausybės sprendimo.

Sausio 30 d. verslininkas, anot „The Washington Post“, pranešė parengęs „neblogą siurprizą“, nustebinsiantį Sirijos prezidentą Basharą al Assadą.

Siurprizo esą buvo galima laukti vasario 6–9 dienomis.

Remiantis viena JAV žvalgybos ataskaita, Sirijos prezidento reikalus tvarkantis ministras Mansouras Fadlallahas Azzamas pažadėjo J. Prigožinui, kad jo darbas bus apmokėtas.

Vladimiras Putinas ir Jevgenijus Prigožinas

Žvalgybos ataskaitose taip pat nurodoma, kad tuo laikotarpiu J. Prigožinas intensyviai bendravo su Kremliumi, konkrečiai – su Rusijos prezidento administracijos vadovu Antonu Vaino ir pavaduotoju Vladimiru Ostrovenka.

Apie ką būtent jie kalbėjosi, neaišku, tačiau bendravimas tęsėsi iki vasario 5 d., o vėliau nutrūko.
Paskesnis susitikimas įvyko praėjus dienai po atakos.

Amerikiečių žvalgybos atstovai savo ataskaitų nekomentavo.

2018 m. vasario mėn. duomenimis privačioje karinėje kompanijoje (PKK) „Vagner“ tarnavo ne mažiau kaip 3 602 asmenys.

Šis skaičius paaiškėjo susipažinus su viename iš PKK dalinių buvusiu karių sąrašu, patekusiu portalo „Republic“ redakcijos žinion.

Dokumente nurodyti asmeniniai kelių dešimčių vyrų numeriai. Paskutinis sąrašo numeris – 3602. Informaciją žurnalistams perdavę šaltiniai patvirtino, kad būtent tokius žetonus ir gauna PKK „Vagner“ samdomi kariai. Pirmo išduoto žetono numeris – 0001, o toliau – iš eilės einantys skaičiai.

Kiek tiksliai žetonų savininkų iki šiol aktyviai įsitraukę į tarnybą grupuotėje, „Republic“ nenurodo. Per pustrečių metų susidariusi PKK „Vagner“ išlaikymui skirta suma, portalo vertinimu, galėtų siekti 16,1–17,4 mlrd. rublių (231–250 mln. eurų).

Šioms išlaidoms priskiriamos mėnesinės algos (po 240 tūkst. rublių (3 445 eurus), maitinimo kaštai, žuvusiųjų giminėms numatytoms kompensacijoms skiriamos sumos (po 5 mln. rublių (71,7 tūkst. eurų) už kiekvieną karį) ir kt.

„Republic“ šaltinių duomenimis, PKK remia keletas privačių investuotojų, kurių pavardės liko neatskleistos. Vienas iš portalo pašnekovų patikino, kad po didelio masto netekčių Sirijoje apie PKK išformavimą nekalbama.

Pasak dviejų samdomų karių, anksčiau į karinio personalo atranką buvo žvelgiama griežčiau: buvo reikalaujama turėti dalyvavimo karinėse operacijose patirties, mokėti naudotis ginklu, įvykdyti fizinio pasirengimo normatyvus ir kt.

Nuo 2017 metų šie reikalavimo gerokai sušvelninti. „Republic“ pašnekovai mano, kad tai gali būti viena iš augantį karių žūčių skaičių paaiškinančių priežasčių.

DELFI primena, kad Jungtinių Valstijų vadovaujama koalicija vasario 7 dieną nusitaikė į Sirijos režimui lojalias pajėgas Sirijos Deir al Zoro provincijoje. Kiek tiksliai aukų pareikalavo antskrydis, sunku pasakyti.

„Bloomberg“ skelbia, kad aukų skaičius siekia per 200. Faktas, kad dauguma aukų – Rusijos piliečiai, kelia žymiai mažiau abejonių, nors oficialiai Sirijoje Rusijos ginkluotųjų pajėgų nėra, nebent kariniai samdiniai.

Rusijos užsienio reikalų šaltinis vasario 14 dieną skelbė, kad tokia informacija – klasikinis dezinformacijos atvejis.

„Kommersant“ duomenimis, Sankt Peterburge veikianti „Vagner“ sukarinta organizacija misijai Sirijoje nusamdė per 600 karių.