„Po sulaikymo pakrovė mane į „busą“, paskui išvežė ir įsodino į sraigtasparnį. Sraigtasparnis, mano supratimu, dar kurį laiką suko ratus virš Kijevo. Paskui nutūpė Borispolyje, kur mane, užlaužę rankas ir naudodami šiurkščią jėgą, įsodino į lėktuvą“, – kalbėjo politikas.

„Būtina suprasti, su kuo turime reikalų. Prieš mane iškelta baudžiamoji byla – visiškas melas. V. Putinas, P. Porošenka ir B. Ivanišvilis nori manimi atsikratyti. Turime ramiai reaguoti į jų silpnumą, pademonstruoti tvirtą valią. Tai ne prezidentas ir ne vyras. Tai – niekingas spekuliantas, norintis sunaikinti Ukrainą. Visa tai rodo jų silpnumą“, – pareiškė keblioje situacijoje atsidūręs politikas.

Pasak jo, jis dabar esąs Varšuvoje, kur jį priėmė Lenkijos pasienio tarnyba.

„Tai, ką padarė (Petro) Porošenka, – tai kraštutinio silpnumo ir kraštutinio bailumo išraiška. Ir tokiu būdu jis patvirtino, kad baudžiamoji byla man (iškelta) yra visiškas kliedesys, jokio valstybinio perversmo, kurį esą aš vykdžiau“, – pažymėjo M. Saakašvilis.

Jo nuomone, tokie veiksmai patvirtina, kad jam Gruzijoje iškeltos baudžiamosios bylos yra taip pat falsifikacija, todėl jo neišsiuntė į Gruziją, o išgrūdo į Lenkiją. M. Saakašvilis pabrėžė, kad į tokius veiksmus reikia „reaguoti tiesa ir dvasios jėga“.

„Visiškai nežaboti“

„Mane labai maloniai sutiko lenkai, o ukrainiečiai buvo absoliučiai siaubingi, visiškai nevaldomi“, – angliškai sakė M. Saakašvilis lenkų vaizdo interviu, kuriame matyti, kaip jis sėda į automobilį Varšuvos oro uoste.

„Tai buvo pagrobimas, neteisėtas pagrobimas. Bet lenkai labai geri ir aš esu jiems labai dėkingas“, – pridūrė M. Saakašvilis.

Maždaug 150 jo šalininkų pirmadienį vakare susirinko priešais prezidentūrą Kijeve protestuoti dėl jo deportavimo.

Jie skandavo „Porošenka privalo atsistatydinti!“ ir laikė užrašus „Porošenka, paleisk Saakašvilį!“

Pimadienio vakarą pasirodė pirmas partijos „Naujų jėgų judėjimas“ lyderio vaizdo įrašas po jo išvarymo iš Ukrainos.

Įrašas buvo įkeltas į „Twitter RMF24“. Jo publikuotojas – žurnalistas Patrikas Michalskis. Jame nufilmuotas M. Saakašvilis pareiškė, kad myli Lenkiją, bet kovoja Gruzijoje ir Ukrainoje. Į nemalonę patekęs politikas taip pat atsakė į klausimą, ką ketina daryti toliau. „Šią kovą mes laimėsime“, – sako jis.

Prašo Angelos Merkel pagalbos

M. Saakašvilis prašo Europos Sąjungos ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pagalbos, rašo unian.net.

„Kijevo restorane mane užpuolė kaukėti vyrai, jie mane pagrobė ir išskraidino lėktuvu į Lenkiją. Už šios akcijos stovi korumpuotas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka“, – M. Saakašvilio pasakytus žodžius leidiniui „Bild“ perduoda DW.com.

Pasak M. Saakašvilio, jei A. Merkel nesiims veiksmų, Ukrainą ištiks krachas.

„Porošenka naikina šalį ir nori manęs atsikratyti, nes atskleidžiau korupciją“, – sakė jis.

M. Saakašvilio sulaikymas – vaizdo įraše

Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas M. Saakašvilio sulaikymas viename iš Kijevo restoranų.

Iš jo matyti, kaip keletas uniformomis vilkinčių vyrų įbėga į restoraną. Kiek vėliau jie tempia M. Saakašvilį už plaukų ir parbloškia ant grindų, rašo unian.net.

Tolesniuose patalpos stebėjimo kameros užfiksuotuose kadruose rodoma, kaip uniformuoti vyrai laiko M. Saakašvilį už plaukų ir išveda iš restorano.

2017-ųjų vasarą P. Porošenka panaikino M. Saakašviliui Ukrainos pilietybę, kai šis buvo užsienyje. Politikui pavyko grįžti į Ukrainą, kur jis įsteigė „Naujųjų jėgų judėjimą“ ir surengė keletą protesto akcijų.

Generalinis prokuroras Jurijus Lucenka anksčiau yra pareiškęs, kad M. Saakašvilis iš Rusijoje besislapstančio verslininko Serhijaus Kurčenkos už savo veiklą Ukrainoje gavo 0,5 mln. dolerių (450 tūkst. eurų), ir pateikė tai esą patvirtinantį garso įrašą.

M. Saakašvilis į tai atsakė nepažįstąs S. Kurčenkos. O M. Saakašvilio bendražygis Davidas Sakvarelidzė tvirtina, kad tie paskelbti įrašai yra montažas ir ketina pateikti juos tarptautinei ekspertizei.

Gruzijoje M. Saakašvilis yra kaltinamas keturiose bylose, iškeltose dėl svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ar užvaldymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Tbilisio teismas 2014-ųjų rugpjūtį M. Saakašviliui skyrė kardomąją priemonę – sulaikymą, o netrukus jis buvo paskelbtas ieškomu asmeniu.

2018-ųjų sausio pradžioje Tbilisio teismas pripažino M. Saakašvilį „piktybiškai viršijus įgaliojimus“ valstybės vadovo poste, ir skyrė jam trejus metus laisvės atėmimo.

Pasienio tarnyba: panaudota jėga prieš M. saakašvilio šalininkus

M. Saakašvilis sugrąžintas į ankstesnę jo buvimo šalį (Lenkiją); jį sulaikant, Kijeve Ukrainos pasieniečiai buvo priversti panaudoti jėgą, sakė Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos atstovas Olehas Slobodianas.

„Apie situaciją su M. Saakašviliu. Šiandien, vasario 12, Valstybinės pasienio tarnybos kariškiai kartu su Migracijos tarnybos ir Nacionalinės policijos atstovais pranešė Saakašviliui kompetentingo organo sprendimą dėl jo sugrąžinimo į ankstesnę buvimo šalį. Tačiau, atliekant procedūrą, teisėsaugos organų atstovus užpuolė nežinomi asmenys iš Michailo Saakašvilio aplinkos. Pasieniečiai buvo priversti gintis ir panaudojo jėgą“, – pirmadienį vakare feisbuke parašė O. Slobodianas.

Tuo tarpu M. Saakašvilio advokatas Ruslanas Černoluckis įteikė Kijevo policijos Pečioros rajono valdybai paraišką apie šio politiko pagrobimą, pranešama „Naujųjų jėgų judėjimo“ svetainėje internete.

M. Saakašvilio šalininkai ketina rinktis prie Ukrainos prezidento administracijos pastato.

Anksčiau tinklalapis tsn.ua, remdamasis savo šaltiniais, pranešė, kad M. Saakašvilis apie 16 val. Kijevo ( ir Lietuvos) laiku pirmadienį užsakytu reisu išskraidintas iš Ukrainos į Lenkiją.

Gruzija pateiks prašymą Lenkijai dėl Saakašvilio ekstradicijos

Gruzijos parlamento dauguma mano, kad jei buvęs šalies prezidentas Michailas Saakašvilis nuspręs ilgam likti Lenkijos teritorijoje, Gruzija pateiks Varšuvai prašymą jį išduoti.

„Jeigu Saakašvilis įsikurs Lenkijoje ir ten judės, prašymas bus nusiųstas ir ten“, – per Gruzijos televiziją „PalitraNews“ sakė parlamentinės daugumos narys Aleksandras Kantarija.

Tuo pačiu jis priminė, kad M. Saakašvilis Gruzijoje yra nuteistas.

„Jis – ne įtariamasis, teismas įvyko, verdiktas jau paskelbtas ir, žinoma, jo čia laukia“, – sakė deputatas.

Tbilisio teismas sausio 5 dieną už akių nuteisė M. Saakašvilį trejus metus kalėti už piktybinį tarnybinių įgaliojimų viršijimą dirbant Gruzijos prezidento poste.