Buvęs kariuomenės vadas A. F. al Sisi prezidentu buvo išrinktas 2014 metais, praėjus mažiau nei metams po savo pirmtako islamistų palaikomo Mohamedo Mursi nuvertimo ir masinių protestų prieš metus trukusį jo valdymą.

Apie savo planus siekti antros ketverių metų kadencijos jis pranešė penktadienį.

A.F. al Sisi kol kas yra vienintelis kandidatas, oficialiai užsiregistravęs Nacionalinėje rinkimų komisijoje dalyvauti rinkimuose kovo 26-28 dienomis. Tai bus jau trečias toks balsavimas nuo 2011 metų, kai buvo nuverstas ilgametis šalies lyderis Hosni Mubarakas.

Rinkimų kandidatai registruojami iki sausio 29 dienos, tačiau nemažai galimų A.F. al Sisi oponentų nusprendė juose nedalyvauti patys arba buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Antradienį generolas Sami Ananas suabejojo savo siekiu, kai ginkluotosios pajėgos per valstybinę televiziją jį apkaltino „pažeidimais ir nusikaltimais“, kuriuos reikia ištirti.

Pareigūnai draudžia skelbti jo bylos, kuri perduoda kariniam teismui, detales.

Tarp iš kovos pasitraukusių garsenybių yra buvęs H. Mubarako laikų premjeras Ahmedas Shafiqas ir Mohamedas Anwaras Sadatas, buvusio šalies prezidento Anwaro Sadato sūnėnas.

A.Shafiqas atsisakė pažado kelti savo kandidatūrą, kai buvo sugrąžintas iš tremties Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o M. A. Sadatas sako, jog kol kas klimatas laisviems rinkimams nėra tinkamas.

Tarp likusių galimų dabartinio prezidento varžovų lieka du gerai žinomi žmonės. Vienas jų – žmogaus teisių specialistas, dalyvavęs 2012 metų rinkimuose Khaledas Ali, kitas – Egipto legendinio futbolo klubo „Zamalek“ vadovas Mortada Mansouras.

Vėliau trečiadienį Kh. Ali kampanija turėtų pranešti, ar jis kandidatuos.