Per Rusijos televiziją parodytame filmuotame reportaže Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Rogozinas demonstruoja eksperimentą Serbijos prezidentui Aleksandrui Vučičiui, informuoja ibtimes.co.uk.

Rusijos mokslininkai teigia kuriantys įkvepiamo skysčio technologiją, kai plaučiai užpildomi vandeniu su deguonimi, kuris patenka į kraują.

Demonstracijos metu taksų veislės šunį panardino į tokio skysčio vonią. Mokslininkų teigimu, šunys gali ištverti vandenyje iki 30 min.

Reportaže šuo panardinamas į vandenį, paskui iškeliamas gyvas, tačiau išsigandęs.

Rusijos pažangių tyrimų fondo generalinis direktorius Vitalijus Davidovas sakė, kad yra „vilčių išbandyti, kaip į technologiją reaguotų žmonės“. Tik, jo teigimu, žmonėms tektų įveikti psichologinį barjerą.

Dar 2016 m. jis sakė Rusijos naujienų agentūrai TASS: „Asmuo turėtų savo noru imti dusti vandenyje, kad pradėtų kvėpuoti vandeniu, kuris užpildytų plaučius.“

Šunys – didžiausi gyvūnai iš tų, su kuriais tyrėjai yra atlikę bandymus. Tyrėjų teigimu, jie puikiai ištveria vandenį. V. Davidovas teigė: „Visi bandymams naudoti šunys liko gyvi ir gerai jautėsi po panardinimo ir ilgos kvėpavimo po vandeniu sesijos.“

Kai praneša „BBC Monitoring“, po eksperimento sunerimta dėl elgesio su šunimis Rusijoje.

Kremliaus kritikas, populiarus tinklaraštininkas @StalinGulag parašė tviteryje: „Rusų parlamentaras su kolegomis negailestingai elgiasi su šunimi. Jiems jau neužtenka žmonių, neduoda ramybės ir šunims.“

Tuo metu prokremliškas žurnalistas Dmitrijus Smirno pridūrė: „Žinoma, tai progresas ir proveržis, tačiau man gaila šuns.“

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas kategoriškai atmetė kritiką. Jis pareiškė: „Ar šuo gyvas? Kodėl užduodate klausimus? Niekas čia nekankino šuns su vandeniu.“