Oficialiai vyriausybės prisaikdinimo ceremonijai Prezidentūroje vadovaus prezidentas Andzejus Duda.

Lenkijos valdančioji partija „Įsatymas ir teisingumas“ išrinko M. Morawieckį, kad jis pakeistų atsistatydinusią premjerę Beatą Szydlo, kurios vyriausybėje jis dirbo finansų ir plėtros ministru.

Aiškindami tokį vyriausybės vadovų pakeitimą partijos pareigūnai sakė, kad vyriausybei reikia pagrindinį dėmesį skirti ekonomikai ir pagerinti savo autoritetą Europos Sąjungoje bei kitose užsienio šalyse.

M. Morawieckis giria dabartinės vyriausybės narius. Anksčiau jis yra sakęs, kad iki sausio nenumato didesnių pasikeitimų ministrų kabinete.

Tačiau valstybinė naujienų agentūra PAP pirmadienį pranešė, kad sekmadienį M. Morawieckis buvo susitikęs su valdančiosios partijos lyderiu Jaroslawu Kaczynskiu aptarti vyriausybės pertvarkymą.

M. Morawieckis taip pat paprašė užsienio reikalų ministro Witoldo Waszczykowskio sugrįžti iš Briuselio, informavo PAP.

Taip pat kyla klausimų dėl gynybos ministro Antonio Macierewicziaus, sveikatos ministro Konstanty Radziwillo ir aplinkos ministro Jano Szyszko ateities.

J. Szyszko yra įsivėlęs į ginčą su ES pareigūnais dėl kirtimų viename paskutinių Europos reliktinių lygumų miškų – Belovežo girioje.

Kas pakeis M. Morawieckį Finansų ir Plėtros ministerijose, nežinoma. Antradienį M. Morawieckis turėtų pristatyti savo vyriausybės planą parlamente.