Sakydamas įžanginę kalbą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) būstinėje R. Tillersonas priekaištavo Rusijai dėl jos kišimosi į kaimyninių šalių vidaus reikalus.

Pasak jo, Rusija „ginkluoja antivyriausybines pajėgas (Ukrainoje), joms vadovauja, apmoko ir kovoja kartu su jomis“.

Jungtinės Valstijos „niekada nepripažins Rusijos įvykdytos okupacijos ir pastangų aneksuoti“ Krymo pusiasalį, sakė diplomatijos vadovas. Jis pridūrė, kad Maskvai įvestos sankcijos galios, kol Rusija sugrąžins šį pusiasalį Ukrainai.

Jungtinės Valstijose jungiasi prie Europos šalių, palaikydamos kitas sankcijas, kol Rusija išves savo karines pajėgas iš Donbaso regiono rytinėje Ukrainoje, sakė R. Tillersonas.

Ukrainos problema yra vienintelė rimta kliūtis Jungtinių Valstijų ir Rusijos santykiams normalizuoti, ketvirtadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius R. Tillersonas.

„Ukrainos klausimas – tai problema, kuri tapo realia kliūtimi (santykių normalizavimui)“, – JAV diplomatijos vadovas sakė Vienoje.

„Mūsų nesutarimai kitais klausimais, konkrečiai – dėl Sirijos, yra priimtini. Tačiau, kai viena šalis įsiveržia į kitos šalies teritoriją, mums pasidaro sunku ignoruoti tai, kas įvyko, ir susitaikyti“, – pridūrė R. Tillersonas.

„Su Krymu susijusios sankcijos liks galioti, kol Rusija negrąžins Krymo visiškai Ukrainos kontrolei“, – pareiškė jis.

„Kalbant apie Rytų Ukrainą, mes prisijungiame prie mūsų europiečių partnerių palaikydami sankcijas tol, kol Rusija neišves savo pajėgų iš Donbaso ir nepradės laikytis Minsko susitarimų“, – kalbėjo JAV valstybės sekretorius Vienoje.