Ryšio mėginimai „rodo, kad įgula stengiasi atkurti ryšį, taigi, mes stengiamės aptikti šių signalų šaltinį“, – sakoma karinio laivyno paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. Dar pažymima, kad signalų trukmė buvo nuo keturių iki 36 sekundžių, tarp 10 val. 52 min. vietos (15 val. 52 min. Lietuvos) laiku ir 15 val. 42 min. (20 val. 42 min.).

Pasak Argentinos tarnybų, vis dėlto dar negalima patvirtinti, kad tie signalai sklido iš povandeninio laivo „ARA San Juan“, bet viena hipotezių yra kaip tik tokia.

Šeštadienio rytą Argentinos karinio jūrų laivyno atstovas Enrique Balbi sakė, kad paieškos zona pietinėje Atlanto dalyje padidinta dvigubai, nes vis labiau nerimaujama dėl laivo ir jo įgulos likimo.

Pareigūnai sakėm kad paskutinį kartą su Vokietijoje statytu dyzeliniu-elektriniu povandeniniu laivu buvo susisiekta trečiadienį, jam plaukiant iš Ušuajos uosto pietuose į Mar del Platą.

Argentinos prezidentas Mauricio Macri parašė tviteryje, kad šalis panaudos „visus nacionalinius ir tarptautinius resursus, kad tas povandeninis laivas būtų rastas“.

Tarp įgulos narių yra ir pirmoji povandeniniame laivyne moteris, 35-erių Eliana Krawczyk.

„San Juan“ yra vienas iš trijų povandeninių laivų Argentinos laivyne. 65 metrų ilgio laivas pastatytas Vokietijoje „Thyssen Nordseewerke“ statykloje 1983 metais. Tarp 2007 ir 2014 metų jis buvo remontuotas ir jo eksploatavimas pratęstas 30 metų.