Ši žinia buvo paskelbta JAV prezidentui Donaldui Trumpui baigus kelionę po Aziją, per kurią jis stengėsi užsitikrinti palaikymą savo pastangoms likviduoti Pchenjano branduolinių ginklų grėsmę.

Kinijos prezidento Xi Jinpingo specialusis pasiuntinys Song Tao išvyks į Šiaurės Korėją penktadienį aptarti praeitą mėnesį vykusio Kinijos komunistų partijos suvažiavimo rezultatų, nurodė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, bet daugiau detalių nepateikė.

Antradienį D. Trumpas baigė kelionę po Aziją, per kurią aplankė penkias valstybes. Šios kelionės metu jis, be kita ko, buvo susitikęs su Xi Jinpingu, kurį paragino skubiai imtis priemonių Šiaurės Korėjai pažaboti, įspėjęs, kad „laikas sparčiai senka“.

JAV administracija laikosi nuomonės, kad Kinijos ekonominis spaudimas galėtų priversti Pchenjaną nutraukti savo branduolinių ginklų ir raketų programas.

Sekmadienį D. Trumpas pareiškė, jog Xi Jinpingas jam pasakė „plečiantis sankcijas Šiaurės Korėjai“, nors Kinija kol kas nėra paskelbusi apie jokias naujas baudžiamąsias priemones Pchenjano atžvilgiu.