Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) praneša Maskvoje ir jos apylinkėse regionuose suėmusi „Tablighi Jamaat“ grupuotės pasekėjų; tai visame pasaulyje paplitęs sunitų musulmonų evangelistinis judėjimas, Rusijoje uždraustas 2009 metais ir įvardytas, kaip ekstremistinis.

Anot FSB, suimti asmenys priklauso „teroristinei kuopelei“, kuriai vadovauja asmenys iš centrinės Azijos, tarp jų yra ir Rusijos piliečių.

FSB praneša sustabdžiusi „neteisėtą sudėtingos struktūros tarptautinės organizacijos veiklą“, – bet konkretesnės informacijos apie šią veiklą nepateikė.

Per reidą pareigūnai konfiskavo „komunikacijos įrangą ir kitokią elektroninių duomenų saugojimo įrangą, kuriose esą rasta neteisėtos veiklos įrodymų“, sakė FSB ir pridūrė, kad pradėtas tyrimas.

Valstybinė televizija paviešino vaizdo medžiagą, kaip į butą įsiveržę pareigūnai viduje esantiems jauniems vyrams liepia rankas laikyti už galvos ir gultis ant žemės. Nufilmuotoje vaizdo medžiagoje taip pat matyti religinės knygos.

Anksčiau Rusija retai taikydavosi į „Tablighi Jamaat“ rėmėjus; ši organizacija yra slapta ir su žiniasklaida nebendraujanti.

Neseniai FSB savo dėmesį nuo Šiaurės Kaukazo piliečių nukreipė į asmenis iš vidurio Azijos ir ėmėsi prieš juos veiksmų, išsiaiškinus, kad kai keli tokie asmenys buvo susiję su teroro išpuoliais.