„Ėjau iš miesto tarybos posėdžio ir pamačiau liepsnų apimtą vyrą. Žmonės gesintuvais mėgino užgesinti liepsnas“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo incidento liudininkė Paulina Piechna-Wieckiewicz.


Moteris pasakojo, kad aplink vyrą ant žemės mėtėsi lankstinukai, o per garsiakalbį skambėjo vienos praėjusio amžiaus 10-o dešimtmečio lenkų roko grupės daina „Myliu ir suprantu laisvę“.


Varšuvos policijos atstovė spaudai Magdalena Bieniek AFP sakė, kad incidentas įvyko apie 16 val. (17 val. Lietuvos laiku). Pasak jos, vyras apsipylė kažkokiu degiu skysčiu ir padegė save.


„Vyras sunkios būklės buvo nuvežtas į ligoninę“, – sakė M. Bieniek ir pridūrė, jog pradėtas tyrimas vyro tapatybei ir jo poelgio motyvams nustatyti.


„Šalia jo radome lankstinukų. Aiškinamės, ar jie priklausė tam vyrui“, – sakė policijos atstovė.
P. Piechna-Wieckiewicz socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė dviejų lapų lankstinuke esančio teksto nuotrauką.


„Labiausiai myliu laisvę, todėl nusprendžiau susideginti ir tikiuosi, kad mano mirtis sukrės daugelio žmonių sąžinę“, – rašo nežinomas autorius.


Jis kaltina Jaroslawą Kaczynskį, valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderį, esą jo rankos suteptos krauju.


Teksto autorius taip pat kaltina PiS vyriausybę pilietinių laisvių suvaržymu, konstitucijos pažeidimais ir konstitucinio teismo bei nepriklausomos teismų sistemos sugriovimu.


Nedidelė grupė žmonių ketvirtadienį vakare surengė tylią akciją priešais Varšuvos Kultūros rūmus, kur įvyko incidentas.


Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis rugpjūtį atmetė kaltinimus, esą Europos Sąjungos narė Lenkija juda autoritarizmo link, vyriausybei įgyvendinus virtinę reformų, kurie šalyje išprovokavo masinius protestus ir pakurstė tarptautinį susirūpinimą.