D. Trumpas paskelbė, kad siūlo skirti ne vienerius metus KSD dirbusią Kirstjen Nielsen, laikomą buvusio krašto saugumo sekretoriaus Johno F. Kelly aplinkos žmogumi, vadovauti šiai 230 tūkst. darbuotojų turinčiai žinybai.

J. F. Kelly paliko šias pareigas, kai D. Trumpas liepą paskyrė jį savo administracijos vadovu tikėdamasis, kad buvęs jūrų pėstininkų generolas grąžins drausmę į Baltuosius rūmus.

K. Nielsen Krašto saugumo departamente buvo J. F. Kelly vyriausioji patarėja. Ji kartu su buvusiu viršininku atėjo dirbti į Baltuosius rūmus ir tapo administracijos vadovo pirmąja pavaduotoja.

Teisininko išsilavinimą įgijusi K. Nielsen anksčiau dirbo Krašto saugumo departamente prezidento pareigas einant George'ui W. Bushui. Tuo metu ji buvo atsakinga už Transporto saugumo administracijos teisėkūros politiką.

Vėliau ji įkūrė rizikos ir saugumo valdymo konsultacinę įmonę bei dirbo G. W. Busho Baltųjų Rūmų Krašto saugumo taryboje.

Didžiausią dėmesį K. Nielsen skyrė kibernetinio saugumo, infrastruktūros saugumo ir krizių valdymo klausimams.

Krašto saugumo departamentui tenka vienas svarbiausių vaidmenų įgyvendinant D.Trumpo pažadą pažaboti nelegalią imigraciją į šalį. Ši žinyba įgyvendino vėliau išplėstą prezidento draudimą atvykti į Jungtines Valstijas keliautojams ir imigrantams iš šešių musulmoniškų valstybių, be to, jai pavesta kontroliuoti, kad būtų įvykdytas D.Trumpo pažadas pastatyti sieną pasienyje su Meksika.

KSD taip pat teko didžiausia atsakomybė reaguojant į neseniai siautusius uraganus, smogusius Meksikos įlankos pakrantei, Floridai ir Puerto Rikui.

Pranešama, kad K.Nielsen vadovauti Krašto saugumo departamentui buvo pasirinkta prezidentui apsvarsčius ir atmetus kelių politikų kandidatūras.

Įtakingas Atstovų Rūmų krašto saugumo komiteto narys demokratas Bennie Thompsonas sveikino pasirinktą kandidatūrą, tačiau išreiškė susirūpinimą, jog nebus imtasi veiksmų spręsti klaidas, padarytas reaguojant į pastarąjį uraganų siautėjimą.

„Man... neramu, kad Krašto saugumo departamentas, kaip ir šis prezidentas, nepasimokė iš tos tragedijos, turint galvoje, ką matome Puerto Rike ir JAV Mergelių Salose“, – sakė jis.

„Nepaprastai svarbu, kad Krašto saugumo departamento sekretorius liktų aukščiau partinių rietenų ir netaptų Baltųjų rūmų marionete“, – pabrėžė kongresmenas.