Hamburgo policija informavo, kad medis užkrito ant automobilio su dviem moterimis, viena kurių žuvo vietoje, o kita patyrė rimtų sužalojimų.

Dar vienas vairuotojas žuvo Berlyne, pranešė gelbėtojai. Sostinėje siaučiant smarkiam vėjui, kuris vakarop susilpnėjo, keli žmonės buvo sužeisti krentančių medžių šakų.

Šiaurės rytinėje Meklenburgo-Pomeranijos žemėje viename pagrindinių kelių netoli Rostoko ant sunkvežimio užvirtus medžiui, žuvo jo vairuotojas, o Brandenburgo žemėje žuvo moteris, ant kurios automobilio taip pat užvirto medis.

Kaip informuoja pareigūnai, per panašius incidentus žuvo dar trys žmonės.

Vokietijos meteorologijos tarnyba (DWD) prognozavo, kad uraganinis vėjas Vokietijos šiaurės rytuose siaus iki pat ketvirtadienio vakaro.

Valstybinė geležinkelių bendrovė „Deutsche Bahn“ nurodė sustabdyti traukinių eismą visoje šalies šiaurėje, ypač Hamburgą ir Berlyną jungiančioje geležinkelio linijoje, nes daugelyje vietų ant bėgių riogsojo išversti medžiai.

Traukinių eismas buvo faktiškai paralyžiuotas ir šalies rytuose, taip pat sustabdyti greitieji miesto traukiniai Berlyne.

Siekdami apsisaugoti nuo smarkaus vėjo, varčiusio kelio ženklus ir reklamos stendus, sostinės gyventojai rinkosi keliones tramvajumi ir požeminiais traukiniais.

Berlyno ugniagesiams buvo paskelbta ypatingoji parengtis, kai per pusvalandį buvo sulaukta daugiau nei 50 skambučių su pagalbos prašymais. Tuo tarpu jų kolegoms Hamburge teko reaguoti į daugiau nei 800 iškvietimų.

Meteorologai sakė, kad Berlyne vėjo greitis siekė 120 km per valandą.

Ankstyvą ketvirtadienio popietę dėl smarkaus vėjo buvo uždarytas Berlyno zoologijos sodas.

Du sostinės oro uostai dirbo įprastu režimu.

Tuo tarpu Žemutinės Saksonijos žemės šiaurėje esančio Vilhelmshafeno uoste vėjas nuvertė 1 102 tonas sveriantį kraną.

Pareigūnai nurodė, kad audra „Xavier“ naktį turėtų slinkti rytų kryptimi Lenkijos link.

Penktadienį ryte Lenkijos naujienų televizija TVN24 pranešė, kad vakarinėse Liubušo ir Didžiosios Lenkijos vaivadijose per audrą žuvo du žmonės, o dar šeši, tarp jų du ugniagesiai, buvo sužeisti.

Be elektros liko daugiau kaip 620 tūkst. namų ūkių.

Lenkijoje per smarkias audras žuvo du žmonės

Lenkijoje du žmonės žuvo, o dar mažiausiai 39 buvo sužeisti praėjusią naktį prasiautus smarkiai audrai, varčiusiai medžius, sukėlusiai potvynių ir plėšusiai namų stogus, penktadienį pranešė Lenkijos visuomeninis radijas.

Ugniagesiai praneša sulaukę beveik 10 tūkst. skambučių dėl nuvirtusių medžių ir smarkaus vėjo bei liūčių sukeltos žalos.

Tarp žuvusiųjų yra 67 metų vyras iš Osno miesto vakarinėje Liubuso vaivadijoje. Jis nukrito nuo savo namo stogo, kurį mėgino sutvirtinti įsisiautus audrai.

Be to, virstantis medis užmušė vieną moterį per incidentą Didžiosios Lenkijos vaivadijoje, nurodė naujienų televizija TVN24.

Vėjo gūsiai apgadino 890 pastatų stogus ir išvertė apie 9 000 medžių, sakė ugniagesiai.

Kaip informuoja Lenkijos vyriausybinis saugumo centras (RCB) beveik 714 tūkst. gyventojų liko be elektros, daugiausiai vakarinėje Liubušo vaivadijos dalyje.

Vidaus reikalų ministras Mariusz Błaszczakas penktadienį ryte vaizdo ryšiu kalbėjosi su paveiktų regionų valstybinės ugniagesių tarnybos vadovais ir aptarė, kaip bus likviduojami stichijos padariniai.