Ispanijos žiniasklaidos priemonės, įskaitant dienraštį „El Pais“, skelbė, kad žuvo mažiausiai 13 žmonių. Tai patvirtino ir Ispanijos vyriausybė. 16 sužeistųjų būklė sunki, iš viso kol kas pranešta apie 80 sužeistųjų.

Incidentas sukėlė chaosą miesto centre, žmonių kamščius gretimose gatvėse. Greitosios pagalbos ir policijos pareigūnų automobiliai vyksta į įvykio vietą. Vietos pareigūnai aptvėrė įvykio vietą, uždarytos visos artimiausios parduotuvės. Pareigūnai patvirtino, kad tai teroristinis išpuolis, vienas įtariamasis užpuolikas užsibarikadavo bare.

Anksčiau skelbta, kad jis įkaitais buvo paėmęs žmonių, tačiau ši informacija nepasitvirtino. Policija iš viso ieškojo dviejų įtariamųjų, vienas jų – Drissas Oukabiras – jau sulaikytas.

Pareigūnai liepė uždaryti artimiausias metro ir traukinių stotis.

Pirminiais duomenimis, automobilis trenkėsi į per perėją ėjusius žmones. Liudininkų teigimu, vairuotojas į pėsčiuosius taikėsi tyčia.

Barselonoje gyvenantis studentas Marcas Esparcia žinių tarnybai BBC papasakojo apie išgyventą paniką: „Pasigirdo didelis triukšmas, visi ėmė bėgti. Ten buvo daugybė žmonių ir šeimų. Tai – viena lankomiausių vietų Barselonoje. Manau, keletas žmonių buvo sužeista. Kilo panika, tai buvo siaubinga“.

Laikraštis „El Pais“ skelbia, kad sunkvežimio vairuotojas, iššoko iš automobilio ir paspruko pėsčiomis.

Teroristinis išpuolis Barselonoje
Įvardinta trečioji išpuolio aukaAnksčiau žiniasklaida pranešė, kad teroristui įsirėžus į minią žuvo du italai: Bruno'as Gulottas bei Lucas Russo. Ką tik pranešta, kad trečiasis žuvusysis – 60-ies ispanas Fransisco'as Lopezas Rodriguezas. Taip pat žinoma, kad tarp 13 žuvusiųjų – vienas JAV bei vienas Belgijos pilietis. Jų tapatybės kol kas neatskleistos.
Policija krečia Ispanijos Ripolio miestąĮ Šiaurę nuo Barselonos nutolusiame Ripolio mieste zuja pareigūnai. Kaip skelbia vietos žiniasklaida, ten vis dar ieškoma trijų, įtariama, su teroro išpuoliu susijusių, vyrų. Trys sulaikyti asmenys taip pat gyveno minėtame mieste. Ginkluoti pareigūnai apieško butus bei gyvenamuosius namus.
Ispanijos žiniasklaida skelbia, kad mikroautobuso vairuotojas buvo nukautasŽmones Barselonoje traiškiusio furgono vairuotojas buvo nukautas per operaciją Kambrilse naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Tai pranešė televizijos kanalas "24 Horas". 
Ispanijos policija išplatino įtariamųjų nuotraukasKatalonijos pareigūnai, tiriantys išpuolį, paskelbė keturių įtariamųjų nuotraukas bei vardus. Manoma, kad šie vyrai susiję su ketvirtadienio vakarą įvykdyta ataka. Policijos manymu, mirtį sėjusį mikroautobusą vairavo vos 17-os Moussas Oukabiras. Kiti trys įtariamieji: Saidas Aallaas, Mohamedas Hychamis bei Younesas Abouyaaqoubas. Visi jie, manoma, kilę iš Maroko bei gyvenantys Ripolio mieste. Ieškomųjų amžius – nuo 18 iki 24-erių metų. Šiuo metu sulaikyti keturi asmenys, įtariama, susiję su teroristine ataka.
Tarp žuvusiųjų – dviejų vaikų tėvas, italas.   Italijos laikraštis „La Repubblica“ paskelbė, kad vienas iš žuvusiųjų – 35-erių italas Bruno Gulotta'as. Italo kolegos papasakojo, kad išpuolio metu jis vaikštinėjo su savo žmona, kuris iš vyro rankų spėjo išplėšti jų penkerių metų sūnų ir išgelbėjo jį nuo žūties. Kitas per išpuolį žuvęs italas – 25-erių Lucas Russo. 
Per ataką Barselonoje panaudoto mikroautobuso vairuotojas gali būti tarp nukautųjų KambrilseMikroautobuso, ketvirtadienio vakarą traiškiusio pėsčiuosius per teroro išpuolį Barselonos centre, vairuotojas gali būti tarp penkių įtariamųjų, nušautų po vidurnakčio per ataką kitame Ispanijos rytinio Katalonijos regiono pajūrio mieste, penktadienį pranešė policija.Atsakydamas į klausimą, ar Barselonoje 13 žmonių gyvybių nusinešusioje atakoje dalyvavęs vairuotojas yra tarp nukautųjų, Katalonijos policijos pareigūnas Josepas Lluisas Trapero atsakė, kad „tyrimas veda šia kryptimi“.Jis pridūrė, kad esama „užuominų“, kad vairuotojas yra tarp nukautųjų, bet kol kas neturima „konkrečių įrodymų“.Policija jau nustatė trijų iš penkių įtariamųjų tapatybę.
Katalonijoje atakavę įtariamieji tikriausiai planavo didesnį išpuolįIspanijos rytiniame Katalonijos regione dvigubą teroro ataką įvykdę įtariamieji tikriausiai rengėsi dar didesniam išpuoliui, bet jų planai žlugo, tad ekstremistai buvo priversti veikti greitai, penktadienį paskelbė policija.„Jie ruošėsi vienai arba kelioms atakoms, bet sprogimas Alkanare (maždaug už 200 km į pietvakarius nuo Barselonos) tai sustabdė, nes jie nebeturėjo medžiagos, reikalingos įvykdyti dar didesnio masto išpuoliui“, – sakė Katalonijos policijos pareigūnas Josepas Lluisas Trapero.Jis turėjo omenyje trečiadienį viename Alkanaro miestelio name trečiadienį pavakare driokstelėjusį sprogimą. Pasak policijos, šis sprogimas, užmušęs vieną žmogų, įvyko mėginant pasigaminti sprogstamųjų užtaisų.
Ispanijos policija tikina, kad sučiupo ketvirtąjį įtariamąjįIspanijos pareigūnai penktadienį suėmė ketvirtą asmenį, įtariamą dėl dvigubos atakos Barselonoje ir Kambrilse, per kurią žuvo 14 žmonių ir daugiau nei 100 buvo sužeista, pranešė policija.„Sulaikytas ketvirtas asmuo, siejamas su įvykiais, kurie pastarosiomis valandomis buvo įvykdyti Kambrilse ir Barselonoje“, – pranešė Katalonijos policija socialiniame tinkle „Twitter“.
Ispanijos išpuolių aukų atminimas pagerbtas tylos minuteTūkstančiai žmonių, kurių gretose - ir Ispanijos karalius bei ministras pirmininkas, tylos minute pagerbė išpuolių Barselonoje ir netoliese esančiame pajūrio kurorte aukų atminimą, praneša naujienų agentūra AP.Karalius Felipė VI ir ministras pirmininkas Mariano Rajoy stovėjo Barselonos Katalonijos aikštėje susirinkusios minios priešakyje. Pasibaigus tylos minutei, pasigirdo plojimai ir skandavimas: „Aš nebijau! Aš nebijau!“Aukų atminimas buvo pagerbtas netoli tos vietos, kur ketvirtadienį mikroautobuso vairuotojas pradėjo savo kruviną išpuolį. Autobusiuku įsirėžęs į žmones, jis pražudė mažiausiai 13 žmonių, o dar per šimtą sužeidė. Naujausiais duomenimis, mirus Kambrilso miestelyje sužeistai moteriai, abiejų Katalonijos regione įvykdytų išpuolių aukų skaičius pasiekė 14.
Neturima duomenų, kad per teroro atakas Ispanijoje būtų nukentėję Baltijos valstybių piliečiaiLietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos neturi informacijos, kad per teroro atakas Ispanijoje būtų nukentėję jų piliečiai, penktadienį sakė pareigūnai.„(Estijos) užsienio reikalų ministerija neturi informacijos apie sužeistus estus“, – naujienų agentūrai BNS sakė ministerijos atstovas.Latvijos užsienio reikalų ministerija taip pat nurodė šiuo metu neturinti informacijos apie kokius nors nukentėjusius Latvijos piliečius ar gyventojus ir paragino Barselonoje esančius latvius pranešti giminaičiams ir draugams, kad yra saugūs.Latvijos piliečiai ar gyventojai, kuriems Barselonoje reikia pagalbos, raginami kreiptis į Latvijos ambasadą ar Konsulinį departamentą Rygoje.Lietuvos diplomatai taip pat nurodo neturintys informacijos, kad per atakas būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.
Aukų skaičius per dvi teroro atakas Barselonoje ir Cambrilse išaugo iki 14. Nuo daugybės sužalojimų mirė Cambrilso ligononėje buvusi moteris.
Ispanijos laikraštis „El Pais“ praneša, kad Barselonos ir Cambrilso užpuolikai buvo 12 žmonių jungiančios grupelės dalimi. Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemontas sakė, kad aštuoni sužeistieji, kurie šiuo metu ligoninėje, yra labai sunkios būklės. Francisco López Rodríguezas įvardytas kaip vienas iš 13 Barselonos išpuolio aukų. 60-erių metų vyras buvo iš Granados. Jo žmona buvo rimtai sužeista, taip pat buvo nužudyta jo dukterėčia ir jauniausias sūnus.
Policija tiria versiją, kad butano dujų balionėliai sprogimo vietoje Alkanare iš tiesų turėjo būti panaudoti per sprogimą Barselonoje.Sprogimas įvyko, kai iš sprogmenų gamino bombas, mano policija.
Paviešinta šiuo metu labiausiai ieškomo įtariamojo septyniolikmečio Moussos Oukabiro nuotrauka:https://twitter.com/rtve/status/898467815207956480 
Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojasIspanijos žiniasklaida praneša, kad valdžios insititucijų dėmesys nukreiptas į Moussos Oukabiro paieška, kuris, kaip manoma, vairavo sunkvežimį, įsirėžusį į žmones Barselonoje. „El Mundo“ informuoja, kad šis septyniolikmetis yra „pagrindinis įtariamasis“. Jo brolis – Drissas Oukabiras yra vienas iš suimtųjų Ripollyje. Teroro atakoje panaudotas baltasis sunkvežimis buvo išnuomotas parodžius Drisso Oukabiro dokumentus. Pats įtariamasis tikina, kad jo dokumentai buvo pavogti. 
Ketino panaudoti dujų kanistrasKaip praneša „Reuters“, institucijos tiria versiją, kad tiek į Barselonos, tiek į Cambrilso atakas yra įsitraukusi aštuonių žmonių grupelė. Jie ketino įvykdyti išpuolį su dujų kanistromis, cituojamas nenurodytas teisminis šaltinis.
Barselonoje žuvo arba buvo sužeisti 24 šalių piliečiaiPer kruviną išpuolį Barselonoje, Ispanijos civilinės apsaugos duomenimis, ketvirtadienį žuvo arba buvo sužeisti 24 šalių piliečiai, praneša agentūra dpa. Pasak Katalonijos laikraščio „La Vanguardia“, identifikuotos keturios pirmosios žuvusios aukos. Tai esą yra trys vokiečiai ir belgas. Prancūzijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad per teroro aktą nukentėjo 26 prancūzai, mažiausiai 11 jų – sunkiai. Anot ispanų žiniasklaidos, tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų Barselonoje dar yra Alžyro, Argentinos, Australijos, Kinijos, Graikijos, Honkongo, Italijos, Makedonijos, Nyderlandų, Peru, Filipinų, Rumunijos, Vengrijos, JAV ir Venesuelos piliečių. Jauniausia žuvusi auka, pasak žiniasklaidos, yra trejų metukų mergaitė. Ji mirė netrukus po to, kai buvo atvežta į ligoninę. Ligoninėse vis dar gydoma per 100 sužeistųjų. Nukentėjusieji nugabenti į 15 ligoninių. 
Savižudžių sprogdintojų diržai buvo netikriKatalonijos lyderis Carlesas Puigdemontas interviu vietinei radijo stočiai pasakė, kad savudžių, kuriuos nušovė policija Cambrilse,  sprogstamieji diržai buvo netikri. Keturi iš jų buvo nušauti vietoje, o penktasis vėliau mirė nuo sužeidimų. C. Puigdemontas patikino, kad sprogmenų ekspertai patvirtino, kad sprogstamieji diržai buvo netikri. BBC pastebi, kad panaši taktika buvo panaudota birželį įvykusio išpuolio prie Londono tilto metu. Visi trys teroristai vilkėjo odinius diržus, prie kurių buvo pritvirtinti vienkartiniai vandens buteliukai, apvynioti sidabrine lipnia juosta, kad sudarytų savižudžių bombų įspūdį.
Sulaikytas trečias įtariamasisIspanijos policija pranešė sulaikiusi trečiąjį įtariamąjį, prisidėjusį prie troro akto Barselonoje organizavimo. Kol kas neskelbiama, ar tai ir yra ieškomas furgono, įsirėžusio į minią, vairuotojas.Asmuo sulaikytas Ripollo mieste, maždaug per 100 kilometrų nuo Barselonos. Čia prieš tai jau buvo sulaikytas vienas įtariamasis, praneša guardian.co.uk
Ispanijos karalius Felipe VI tylos minute pagerbs žuvusiusIspanijos karalius Felipe VI dalyvaus ceremonijoje, kurios metu bus pagerbti visi žuvę ir nukentėję per teroro išpuolį Barselonoje. Karališkosios šeimos „Twitter“ paskyroje rašoma, kad „Jie yra žmogžudžiai, paprasčiausi nusikaltėliai, kurie mūsų neišgąsdins. Visa Ispanija yra Barselona. Las Ramblas vėl priklausys mums visiems“.
Sužeisti 26 Prancūzijos piliečiaiPrancūzijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad per ataką Barselonoje nukentėjo 26 Prancūzijos piliečiai. Iš viso per išpuolį sužeistą virš 100 žmonių.
CŽV buvo perspėjusi dėl išpuolio BarselonojeJAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) jau prieš du mėnesius perspėjo Katalonijos tarnybas, kad džihadistų akiratyje yra Barselona ir konkrečiai - Ramblaso bulvaras. Apie tai skelbia BBC, remdamasi ispanų žiniasklaida.Barselona esą buvo akivaizdus taikinys po atakų kituose Europos didmiesčiuose - Paryžiuje, Londone ir Berlyne.Per kruviną išpuolį Barselonoje ketvirtadienį žuvo mažiausiai 13 žmonių ir apie 100 buvo sužeista. Pasak Katalonijos vyriausybės, tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų yra 24 valstybių piliečiai.
Penki nukentėję Kambrilse lieka ligoninėjePenki iš septynių nukentėjusių per išpuolį Kambrilse vis dar gyvdomi ligoninėje. Guardian.co.uk praneša, kad vieno jų būklė – sunki.
Furgono vairuotojas vis dar nesučiuptasKatalonijos policija anksčiau pranešė, kad sulaikė du įtariamuosius, susijusius su teroro ataka Barselonoje. Vienas sulaikytas kilęs iš Maroko, kitas – iš Ispanijos anklavo šiaurės Afrikoje, Melilijos, per spaudos konferenciją sakė Katalonijos policijos vadas Josepas Lluisas Trapero.Vienas jų buvo sulaikytas Alcanaro mieste, kur trečiadienį nugriaudėjo sprogimas. Kitas įtariamasis sulaikytas Ripollo mieste, Gironos provincijoje. Nė vienas iš jų nėra furgono, įsirėžusio į minią vairuotojas, skelbia CNN.
Per išpuolius nukentėjo 24 šalių piliečiaiVietinė Katalonijos vyriausybė pranešė, kad oficialiais duomenimis, per išpuolius nukentėjo 24 šalių piliečiai
Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka, penki teroristai nušautiIspanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į žmones, nukentėjo šeši civiliai ir vienas policijos pareigūnas, pranešė regiono vyriausybė.Prieš maždaug aštuonias valandas per panašų išpuolį Ispanijos šiaurės rytinio Katalonijos regiono sostinėje Barselonoje žuvo 13 žmonių ir dar per 100 buvo sužeisti.Policija pranešė nušovusi keturis išpuolio Kambrilse vykdytojus, o dar vienas kiek vėliau taip pat mirė nuo patirtų sužalojimų.Vienas iš šešių nukentėjusių civilių yra kritinės būklės.Pasak pareigūnų, šiuo metu tiriama versija, kad „Kambrilse nušauti teroristai gali būti susiję su tuo, kas nutiko Barselonoje“.Kambrilsas yra už maždaug 120 km į pietus nuo Barselonos. BBC praneša, kad ant nušautų teroristų aptikti savižudžių sprogdintojų diržai su sprogmenimis. Policija neatmeta, kad šie du teroristiniai išpuoliai gali būti susiję.
Sužeistųjų skaičius išaugo iki 100
Pranešta, kad dėl išpuolio suimtas dar vienas asmuo. Tai patvirtino Katalonijos regiono prezidentas.
Katalonijos žiniasklaida praneša, kad sužeistųjų skaičius išaugo iki 80, 16 iš jų – sunkios būklės.
Ispanijoje sušauktas krizių kabineto pasitarimas, siekiant priimti reikiamus sprendimus po šį vakarą įvykusio išpuolio. Ispanijos premjeras Mariano'as Rajoy'as pranešė važiuojantis į Barseloną. Tuo tarpu pareigūnai įsakė miesto gyventojams nekišti nosies iš namų ir neiti į viešas vietas.
Katalonijos policija evakuoja Ramblos regioną, nes vis dar aktyviai ieško antrojo užpuoliko.
Oficialiai patvirtinta, kad per įvykį žuvo mažiausiai 13 žmonių, o 50 buvo sužeista.
Rastas antrasis suimtojo vardu išnuomotas mikroautobusas, galimai susijęs su incidentu.
Pareigūnai sučiupo Drissą Oukabirą, kurio vardu buvo išnuomotas atakoje panaudotas mikroautobusas.
Asmuo, įtariamas ketvirtadienį nukreipęs sunkvežimį į pėsčiuosius vienoje judriausių Barselonos miesto gatvių, po išpuolio pasislėpė bare, pranešė policijos šaltinis.
Ispanijos žiniasklaida pranešė, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 13, tačiau policija to dar nepatvirtino. Kol kas oficialiais duomenimis skaičiuojama dešimtys sužeistųjų ir vienas žuvęs.
Aukų skaičius, vietos žiniasklaidos duomenimis, pasiekė 12.
Ispanijos žiniasklaida skelbia, kad žuvusiųjų skaičius sparčiai auga. Šiuo metu skaičiuojama mažiausiai 10 žuvusiųjų bei dešimtys sunkiai sužeistų.
Ieškant išpuolio kaltininko pajungti antiteroristiniai būriai. Pranešama, kad vienas iš sunkiai sužeistųjų – vaikas. 
Ispanijos naujienų agentūra EFE patvirtino, kad per incidentą žuvo mažiausiai du žmonės.
Į minią įsirėžęs sunkvežimis 600 metrų važiavo zigzagais. Liudininkų teigimu, vairuotojas sąmoningai taikėsi partrenkti kuo daugiau praeivių. Pareigūnai praneša, kad išpuolis suplanuotas naudojant du furgonus: vienas – skirtas atakai, kitas – pabėgimui iš įvykio vietos. Policija prašo socialiniuose tinkluose neskelbti įvykio nuotraukų. Kol kas neaiškus tikslus užpuolikų skaičius.
Ispanijos policija skelbia, kad ieškomas dar vienas furgonas, galimai susijęs su išpuoliu Rambloje. 
Skelbiama, kad žuvo mažiausiai du žmonės, dešimtys sužeistų. Kaip skelbia viena vietos žiniasklaidos priemonių „La Vanguardia“, du užpuolikai užsibarikadavę bare.
Kaip patvirtino policijos šaltiniai, po smūgio į vieną Ramblos restoranų įsiveržė ginkluoti vyrai. Kol kas neskelbiama, ar šis įvykis susijęs su furgono sukelta avarija. 
Populiariausioje Ispanijos sostinės, Barselonos, gatvėje sunkvežimis įvažiavo į minią. pirminiais duomenimis, mažiausiai 20 žmonių sužeista, pranešama apie vieną žuvusįjį. Liudininkų teigimu, policija įvykio vietoje pasirodė akimirksniu. 

Įvykio vietoje dirbantis Stevenas Turneris tikino, kad jo kolegos matė, kaip sunkvežimis įvažiavo į minią. Jis pats pastebėjo mažiausiai tris ant grindinio gulinčius žmones. Šiuo metu incidento vietoje dirba ginkluoti pareigūnai.

Nors kol kas neaišku, ar įvykis buvo planuotas ir susijęs su terorizmu, sunkvežimiai bei automobiliai ne kartą naudoti per išpuolius Europoje, kurių metų įvažiuota į pėsčiuosius.

Išpuolį Barselonoje jau pasmerkė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji savo „Twitter“ paskyroje rašė, kad smerkia šį „šlykštų ir bailų išpuolį Barselonos širdyje“.

Išpuolį taip pat pasmerkė ir kiti pasaulio lyderiai. Paramą Barselonai išreiškė Londono meras Sadiqas Khanas bei JAV prezidentas Donaldas Trumpas.