Nuo sekmadienio šalyje liepsnoja 146 gaisrai; nors dauguma jų jau kontroliuojami, pareigūnai būgštauja dėl trijų gaisrų, įsiplieskusių pakrantėje netoli Atėnų, Peloponeso pusiasalyje ir Zakinto saloje.

Vyriausybė „paprašė aktyvuoti Europos civilinės apsaugos mechanizmą dėl oro pagalbos... dėl gaisrų keliamos grėsmės“, per spaudos konferenciją sakė ugniagesių tarnybos atstovė Stavroula Malliri.

Jos teigimu, Graikija prašo keturių vandennešių lėktuvų CL-415. Šie orlaiviai gali pasiekti 322 km per val. greitį ir maždaug per 12 sekundžių pasemti 6 tūkst. litrų vandens.

S.Maliri sakė, kad Kipras pasiūlė atsiųsti 60 ugniagesių, bet Prancūzija esą niekuo negalinti padėti, nes šalies pietinėje dalyje ir Korsikos saloje taip pat siautėja gaisrai.

Prancūzijos pareigūnai nurodė, kad antradienį pagaliau buvo suvaldytas gaisras pietiniame Liuseramo mieste, esančiame netoli Nicos. Jis siautėjo ištisas dvi paras.

Graikijos Kalamo saloje, esančioje 45 km į rytus nuo Atėnų, kur gaisras liepsnoja nuo sekmadienio, ugniagesiams padeda kariai.

Atikos regione, kur įsikūrę Atėnai, su gaisrais, apėmusiais miškų ir krūmynų zoną, kurioje esama pavienių vasarnamių, kovoja apie 300 ugniagesių, 100 karių, penki vandennešiai lėktuvai ir septyni sraigtasparniai.

Pareigūnai informavo, kad gaisras suniokojo mažiausiai penkis namus, o dar trys pastatai buvo evakuoti. Antradienio rytą danguje virš sostinės tvyrojo dūmai.

Ugniagesiai taip pat kovoja su liepsnomis šalia Amaliados miesto, esančio Peloponeso pusiasalio vakaruose, ir turistinėje Zakinto saloje. Manoma, kad kai kurie gaisrai ten buvo sukelti tyčia.

Valdžia nurodė evakuoti iš tų vietovių pažeidžiamiausius žmones – vaikus ir senjorus.

Politiniai nesutarimai

Kovas su ugnimi apsunkina stiprus vėjas, kurio gūsių greitis siekia 40–50 km per val., informavo ugniagesių tarnyba.

Šie gaisrai išprovokavo opozicijos ir vyriausybės nesutarimų. Valdantieji sulaukė kaltinimų aplaidumu, o vietos pareigūnai skundžiasi, kad trūksta vandennešių lėktuvų.

„Šią svarbią valandą prioritetas“ yra kovoti su gaisrais, pareiškė šalies premjero Alexio Tsipro biuras.

„Aptarimo laikas ateis vėliau“, – pridūrė ministro pirmininko atstovai.

Pietų Europoje dėl itin aukštos temperatūros ir tvyrančios sausros jau kelis mėnesius siautėja miškų gaisrai. Daugiausia aukų pareikalavo miškų gaisrai Portugalijoje, kur birželį žuvo 64 žmonės.

Antradienį apie 1 450 portugalų ugniagesių kovojo su mažiausiai keturiais gaisrais, kilusiais centriniuose Santareno ir Kastelo Branko regionuose, pranešė pagalbos tarnybos.

Be kita ko, naujų gaisrų įsiplieskė ir Albanijoje, nurodė šalies vidaus reikalų ministerija. Nuo liepos liepsnos buvo apėmusios daugiau kaip 5 tūkst. hektarų miško Albanijoje.

Prancūzijos pareigūnai informavo, kad dėl gaisro Liuserame nebuvo evakuota žmonių ir neužfiksuota jokios žalos pastatams, tačiau išdegė 150 hektarų miško.

Su liepsnomis kovojo mažiausiai 300 ugniagesių. Tai buvo didžiausias Pajūrio Alpių regione šią vasarą įsiplieskęs gaisras.