Ne daugiau nei septyniems ministrams bus leista aplankyti Konijos oro bazę rugsėjo 8 dieną NATO organizuojamos kelionės metu, laiške Vokietijos parlamentinės gynybos komitetui pirmadienį rašė užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis.

Ankara blokavo liepą planuotą Vokietijos ministro vizitą į Koniją, kur dislokuota apie 30 vokiečių karių, motyvuodami tai prastėjančiais santykiais su Berlynu.

Ilgai rusenantis ginčas dėl ministrų prieigos prie Vokietijos karių Turkijoje pasiekė viršūnę birželį, kai Berlynas iš Turkijos Indžirliko oro bazės grąžino 260 karių ir perkėlė juos į Jordaniją, Ankarai stabdant įstatymų leidėjų mėginimus apsilankyti.

Leidimas vizitui į Koniją buvo išduotas, kai NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasiūlė Vokietijos įstatymų leidėjų vizitą surengti gynybos aljanso pastangomis, su kuo Ankara sutiko, pasak S.Gabrielio.

Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen DPA naujienų agentūrai sakė, kad tai „geras sprendimas“.

„Turime telktis į kovą su islamistų terorizmu, tai atitinka ir Turkijos interesus“, – sakė ji.
Vokietija yra su „Islamo valstybės“ džihadistų grupuote kovojančios tarptautinės koalicijos narė, jos pajėgos atlieka oro žvalgybos misijas bei papildo lėktuvus degalais.

Tačiau Vokietijos parlamento narys Alexanderis Neu iš kraštutinių kairiųjų partijos „Die Linke“ („Kairė“) apkaltino Berlyną „kapituliavimu“ Ankarai ir sakė, kad pasiklious NATO dėl vizito į Koniją surengimo, ginčia neišsispręs.

Ryšiai tarp Turkijos ir Vokietijos įtempti nuo tada, kai Berlynas išreiškė savo susirūpinimą dėl griežtų priemonių, kurių ėmėsi Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po pernai metais nepavykusio pučo.

Santykiai dar suprastėjo, Ankarai anksčiau šiais metais suėmus vokiečių turkų kilmės žurnalistą Denizą Yucelą ir aktyvistą iš Vokietijos Peterį Steudtnerį. Abu įtariami teroristine veikla.