Pirmadienį į Tbilisį dviejų dienų vizito atvyksta JAV viceprezidentas Mikeas Penceas. Manoma, kad šio vizito metu jis dar kartą išreikš Vašingtono paramą Gruzijos siekiui tapti NATO nare.

Pratybose „Noble Partner 2017“ dalyvauja apie 800 gruzinų ir 1 600 amerikiečių karių. Tai yra didžiausio masto pratybos šioje šalyje nuo 2008 metų, kai Gruzija kariavo su Rusija.

Gruzijos gynybos ministras Levanas Izorija pareiškė, kad šių pratybų mastas yra „beprecedentis“, ir sakė, kad jos „aiškiai pademonstruos NATO šalių narių, o ypač JAV, paramą Gruzijai“.

JAV Juodąja jūra atgabeno po kelis pagrindinius kovinius tankus „M1A2 Abrams“ bei pėstininkų kovos mašinas „M2 Bradley“. Pratybos tęsis iki rugpjūčio 12 dienos.

Jose taip pat dalyvaus 400 karių iš Armėnijos, Vokietijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos bei Jungtinės Karalystės.

Maskvos remiama Abchazija ir Pietų Osetija su Tbilisio centrine vyriausybe konfliktavo nuo praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio ir buvo faktiškai jai nepavaldžios. Daug metų didėjusi įtampa 2008-ųjų rugpjūtį prasiveržė trumpu, bet intensyviu Rusijos ir Gruzijos karu, po kurio Maskva pripažino abiejų separatistinių teritorijų nepriklausomybę ir įvedė į jas tūkstančius savo karių

2008 metais per NATO viršūnių susitikimą Bukarešte Aljanso lyderiai oficialiai pareiškė, kad Gruzija „taps NATO nare“, tačiau dėl vis kovingesnės Rusijos pozicijos delsiama pradėti jos priėmimo į Aljansą procedūrą.