Pareigūnų duomenimis, dauguma pabėgėlių - Sudano piliečiai. Migrantai planavo vykti į Marselį ir ten paduoti prašymą suteikti jiems prieglobstį. Juos lydėjo žinomas prancūzų aktyvistas, ūkininkas Cedricas Herrou, kuris taip pat buvo sulaikytas.

Liepos viduryje Prancūzijos premjeras Edouardas Philippe pristatė vyriausybės parengtą programą migracijos krizei sureguliuoti. Tarp numatomų priemonių - papildomų 7,5 tūkstančio vietų atvykėliams, laukiantiems pabėgėlio statuso, sudarymas ir ekonominių migrantų kontrolės griežtinimas. Be to, vyriausybė ketina imtis priemonių, kad pabėgėliams reikėtų trumpiau laukti atitinkamo sprendimo.

Pasak ministro pirmininko, tie atvykėliai, kurie neatitinka reikalavimų dėl pabėgėlių statuso ir yra ekonominiai migrantai, bus išsiųsti iš šalies.

Šių metų vasario mėnesį ūkininkui C. Herrou teismas skyrė lygtinę 3 tūkstančių eurų baudą už neteisėtą pagalbą nelegaliems migrantams.

C. Herrou gyvena La Rojos slėnyje, jungiančiame Prancūziją ir Italiją. Jis ne kartą įkurdino savo ūkyje nelegalius migrantus ir teikė jiems kitokią pagalbą, šiurkščiai pažeisdamas Prancūzijos įstatymus.

Maištingojo ūkininko byla sulaukė labai plataus atgarsio Prancūzijoje. Jo ginti stojo nemažai visuomenės veikėjų, manančių, kad šalies vyriausybė nepakankamai padeda migrantams. C. Herrou įkurtos labdaros organizacijos adresu iš visos Prancūzijos ėmė plaukti siuntiniai su migrantams skirtais drabužiais ir maisto produktais, pinigų perlaidos.

Pats C. Herrou kilęs iš kirpėjo šeimos Nicoje. Jis daug keliavo po pasaulį, pakeitė daugybę profesijų, kol įsikūrė slėnyje prie Italijos sienos ir tapo ūkininku. Sužinojęs apie teismo sprendimą, vyras pareiškė „neketinąs atsisakyti savo siekio padėti nelegaliems migrantams“.