Pasiruošti atitinkamoms atsakomosioms priemonėms paragino Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris, parengęs dokumentą trečiadienį vyksiančiam EK posėdžiui.

Tame dokumente, su kuriuo susipažino „Financial Тimes“, siūloma „pasirengti veikti artimiausiomis dienomis“, jei Jungtinės Valstijos sankcijų paketą Rusijai „priims neatsižvelgusios į ES susirūpinimą“.

Jame taip pat reikalaujama, kad Vašingtonas „viešai arba raštu užtikrintų“, kad JAV planuojamos sankcijos nepaveiks europiečių verslo Rusijoje interesų.

EK dokumente taip pat numatoma, jog siekiant išvengti amerikiečių sankcijų neigiamo poveikio Europai turėtų būtų taikomi Bendrijos teisės aktai bei „priimtos atsakomosios priemonės, atitinkančios PPO (Pasaulinės prekybos organizacijos) reikalavimus“.

Leidinys nurodo, kad Europa yra sunerimusi, jog naujos sankcijos gali paveikti Europos kompanijų projektus, susijusius su Rusija, įskaitant dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą.

Be to, EK manymu, JAV planuojamos sankcijos gali „paveikti nemažai europietiškų kompanijų, vykdančių teisėtą verslą su Rusija, atsižvelgus į Europos (taikomas) priemones prieš ją tokiose sferose kaip geležinkeliai, finansai, pervežimai, kalnakasybos pramonė“.

Kaip buvo pranešta anksčiau, JAV Kongreso nariai išsprendė nesutarimus dėl sankcijų įstatymo, numatančio finansines bausmes Rusijai, Iranui ir Šiaurės Korėjai. Dokumentui jau pritarė Senatas, o po balsavimo Atstovų Rūmuose jį dar turės pasirašyti šalies prezidentas.

Dėl minėto įstatymo projekto Atstovų Rūmų nariai balsuos antradienį, pranešė „Financial Times“.

Nauju sankcijų Rusijai paketu Vašingtonas siekia nubausti Maskvą už kišimąsi į Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus.

Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders sekmadienį pranešė, kad prezidento administracija palaiko pataisytą teisės akto projektą; jos manymu, Donaldas Trumpas taip pat turėtų jį pasirašyti.

„Administracija pritaria griežtai pozicijai Rusijos atžvilgiu, konkrečiai – šių sankcijų įsigaliojimui“, – sakė S. Sanders televizijai ABC.

Baltųjų rūmų atstovė pridūrė, kad pirminis teisės akto variantas, kuriam pritarė Senatas, „buvo blogai parašytas“, bet administracijos atstovams pavyko „padirbėti su Atstovų Rūmais ir senatoriais“ bei susitarti dėl vyriausybę tenkinančių pakeitimų.