„Mes puikiai suprantame, kad žmonės, kurie liko ten gyventi, taip pat nepatenkinti Rusijos spaudimu, nors ir stovi su ginklais rankose ir gina Rusijos, o ne Ukrainos interesus, nors ten ir yra žmonių, kurie žudo mus, o mes juos“, – pareiškė N. Savčenko.

Politikė pridūrė, kad karinio bandymo sugrąžinti Dondasą Kijevui variantą ji atmeta.

Apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) vadovas Aleksandras Zacharčenko antradienį paskelbė apie naujos valstybės, pavadinimu „Malorosija“, sukūrimą. A. Zacharčenko pareiškė, kad vietoj Ukrainos bus sukurta „Malorosijos valstybė“, kurios sostinė bus Doneckas.

„Manome, kad Ukrainos valstybės tokiu pavidalu, kokiu buvo, neįmanoma atkurti. Mes, buvusios Ukrainos regionų atstovai, išskyrus Krymą, pareiškiame apie naujos valstybės sukūrimą, kuri yra Ukrainos tęsinys. Mes sutinkame, kad nauja valstybė vadintųsi Malorosija, nes pats Ukrainos pavadinimas save diskreditavo“, - pareiškė jis.

Tuo metu Luhansko liaudies respublika (LLR), kuri kartu su DLR sudarė nuo Ukrainos atsiskyrusį vadinamąjį „Novorosijos“ darinį atmetė idėją jungtis prie šio naujai kuriamo projekto.

Ginkluotas konfliktas Donbase prasidėjo 2014 metų pavasarį. Kijevas reguliariai kaltina Maskvą kurstant neramumus. Kremlius tokius pareiškimus atmeta, argumentuodamas tuo, jog trūksta įrodymų.

DELFI primena, kad anksčiau N. Savčenko yra paskelbusi, kad ketina dalyvauti Ukrainos prezidento rinkimuose.