Šie namai Londono šiauriniame Svis Kotedžo rajone, kuriuose yra iš viso apie 800 butų, buvo pripažinti nesaugiais, skubiai patikrinus jų išorinę apdailą, sumontuotą tų pačių rangovų, kurie renovavo „Grenfell Tower“.

Netikėtai priėmus sprendimą evakuoti gyventojams buvo liepta susirinkti vietos bibliotekoje. Iš ten jie bus paskirstyti po viešbučius visame Londone.

Planuojama, kad apdailos plokštės bus nuimtos per 2–4 savaites.

„Grenfell“ viską pakeitė, ir nemanau, kad galime nors kiek rizikuoti“, – sakė vietos savivaldos organo – Kamdeno tarybos – vadovė Georgia Gould .

„Visa tai daroma nedelsiant... Negalėjome užtikrinti, kad žmonėms bus saugu, – pridūrė ji. – Žinome, kad tai gąsdinantis metas, bet pasirūpinsime, kad jie išliktų saugūs.“

„Mums terūpi saugiai apgyvendinti žmones, kol skubiai atliksime šiuos darbus. Kaina galėsime pasirūpinti vėliau“, – sakė G.Gould.

Manoma, kad per birželio 14-ąją įsiplieskusį gaisrą „Grenfell Tower“, esančiame Londono vakariniame Šiaurės Kensingtono rajone, žuvo iš viso 79 žmonės.

Penki Londono daugiabučiai evakuojami dėl gaisrų pavojaus

Išsigandę ir supykę

To daugiabučių namų komplekso gyventojai sako esą išsigandę ir supykę, kad buvo priversti palikti savo namus.

Viena iš gyventojų, Michelle Urquhart sakė esanti pasipiktinusi, kad žmonės apie planuojamą problemos sprendimą buvo perspėti tik ketvirtadienį.

Shirley Philips, gyvenanti viename iš evakuotų pastatų, Britanijos transliuotojui sakė išvis negavusi jokio išankstinio įspėjimo: jai buvo liepta susirinkti būtiniausius daiktus ir išeiti.

„Kodėl jie laukė iki penktadienio, pusės devynių vakaro, kad pradėtų evakuoti gyventojus? Kur, jų manymų, mes visi eisim?“ – piktinosi moteris.

Londono meras Sadiqas Khanas savo ruožtu sakė, kad „tai reikia padaryti dėl tam tikrų aplinkybių šiame pastate“.