Pchenjano oficialus laikraštis „Rodong Sinmun“ pareiškė, kad JAV prezidentas savo šalyje yra atsidūręs „sunkioje situacijoje“, ir tvirtino, jog jis žaidžia su idėja suduoti Šiaurės Korėjai įspėjamąjį smūgį, kad atitrauktų visų dėmesį nuo jo šalį apėmusios politinės krizės.

Pietų Korėja privalo suprasti, kad psichopato D. Trumpo sekimas... nuves tik į tragediją“, – rašoma vedamajame laikraščio straipsnyje.

Korėjos pusiasalyje įtampa pradėjo didėti pernai, kai Pchenjanas suintensyvino savo branduolinių ir raketų bandymų programą.

Po O. Warmbier mirties Šiaurės Korėjos ir Vašingtono santykiai dar labiau pašlijo.

D. Trumpas savo ruožtu pasmerkė Pchenjano „brutalų režimą“ ir sakė esąs nusiteikęs „užkirsti kelią tokioms tragedijoms, kylančioms nekaltiems žmonėms nuo režimų, negerbiančių teisinės valstybės principo ar paprasčiausio žmogaus orumo, rankos“.

Jo retoriką palaikė ir Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas. Interviu, kurį jis davė prieš kitą savaitę įvyksiantį savo vizitą Baltuosiuose rūmuose, šalies vadovas teigė, kad Šiaurės Korėja yra atsakinga už O. Warmbier mirtį.

„Manau, kad dabar turime suvokti, jog Šiaurės Korėjoje yra iracionalus režimas“, – sakė Moon Jae-inas televizijos CBS laidai „This Morning“.

Centro kairiųjų pažiūrų prezidentas, prie Pietų Korėjos vairo stojęs praėjusį mėnesį, yra sakęs, kad norėtų derėtis su Pchenjanu; tuo tarpu jo pirmtakė, per apkaltą nušalinta Park Geun-hye, laikėsi konservatyvesnės griežtos pozicijos savo šiaurinės kaimynės atžvilgiu.

Vašingtonas savo ruožtu regione demonstruoja jėgą: antradienį virš Korėjos pusiasalio praskrido du bombonešiai B-1, dalyvaujantys bendrose karinėse pratybose su Japonija ir Pietų Korėja.