Nei gyventojai, nei policijos pareigūnai per šį bandymą surengti teroro aktą nenukentėjo.

Policija savo „Twitter“ paskyroje patarė žmonėms nevykti į šią vietą. Vėliau buvo pranešta, kad situacija kontroliuojama ir niekas nenukentėjo.

Prancūzijos policijos atstovai paskelbė, kad vairuotojas – neišgyveno, vietoje dirba išminuotojai, rašo naujienų agentūra AP. Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Pierre'as-Henry Brandetas sakė žiniasklaidai, kad po smūgio vairuotojo automobilis sprogo, jis greičiausiai avariją sukėlė tyčia.

Prancūzijos anti-teroristinio biuro prokurorai pradėjo įvykio tyrimą. Naujienų agentūra AFP skelbia, kad užpuoliko automobilyje rastas „AK-47“ ginklas.

Dėl šio įvykio Paryžiaus prokuratūros kovos su terorizmu dalinys pradėjo tyrimą.

Prancūzijoje vis dar galioja nuo 2015 metų įvesta nepaprastoji padėtis.

Policija nurodė, kad užpuoliko automobilyje rastas kalašnikovo automatas, pistoletų, dujinių balionų.

„Šiandien apie 15 val. 40 min. policijos būrys važiavo Eliziejaus laukų prospektu; „Renault Megane“ aplenkė jį iš dešinės ir rėžėsi į policijos kortežo priekinį furgoną“, – anksčiau sakė policijos atstovė.

„Automobilis „Renault Megane“ užsidegė. Policija užtvėrė gatvę. Nei pareigūnai, nei turistai nenukentėjo, – sakė ji. – Asmuo regis yra negyvas. Pradėtas tyrimas. Regis jis buvo ginkluotas“.

Laikraščio „Liberation“ žurnalistas Ericas Favereau, važiavęs motoroleriu paskui žandarus, sakė matęs, kaip vienas automobilis blokuoja kortežui kelią, pasigirsta sprogimas.

Pasak E.Favereau, žandarai išdaužė liepsnojančio automobilio langą ir ištraukė jame buvusį žmogų. Kiti žandarai putomis gesino liepsnas.

Tas vyras vėliau matytas gulintis ant pilvo, vilkinis baltus marškinius ir tamsius šortus.

Du policijos pareigūnai sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad rastas ginklas pas vairuotoją, kuris po sprogimo buvo smarkiai apdegęs.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Pierre'as-Henry Brandetas sakė, kad įvykio vietą tikrina išminuotojai.

Prancūzijos antiteroristinių bylų prokuroras pradėjo tyrimą dėl policijos automobilio taranavimo Eliziejaus laukų prospekte.

Pasak pareigūnų, incidentas įvyko Eliziejaus laukų parduotuvių rajone. Per incidentą, kuris įvyko maždaug 15 val. 40 min. vietos laiku, vairuotojas „tyčia“ automobiliu rėžėsi į policijos furgoną Eliziejaus laukų žiede, vos už 230 metrų nuo prezidentūros, pranešė televizija BFM.

„Vairuotojas tyčia taranavo žandarų furgoną“, – sakė šaltiniai policijoje, kuriuos citavo BFM, užpuoliko motyvas nežinomas, žmonės nenukentėjo.

Anksčiau policija buvo pranešusi, kad minėto automobilio vairuotojas yra „ant žemės, be sąmonės“, taip pat ragino žmones laikytis atokiau.

Šiame pasaulinio garso prospekte, pamėgtame turistų, prieš porą mėnesių buvo nušautas policininkas, likus trims dienoms iki Prancūzijos prezidento rinkimų rato. Tada prie žuvusio užpuoliko Karimo Cheurfi buvo rastas „Islamo valstybę“ garbinantis raštas. Vėliau jo automobilyje rasta kitų ginklų.