Baltųjų rūmų atstovas Seanas Spiceris paragino Maskvą „nedelsiant paleisti visus taikius protestuotojus“, kurie buvo sulaikyti pirmadienį per Rusijoje vykusias demonstracijas.

Rusijos žmonės nusipelnė vyriausybės, kuri remia atvirą keitimąsi idėjomis, skaidrų ir atskaitingą valdymą, lygybę prieš įstatymus ir galimybę naudotis savo teisėmis nebijant susidorojimo“, – pridūrė jis.

Pareigūnai pirmadienį sulaikė Rusijos opozicijos politiką Aleksejų Navalną ir apie 1,5 tūkst. jo šalininkų, kurie susirinko į visoje šalyje vykusius protestus prieš korumpuotą vyriausybę.

Baltieji rūmai sakė, kad žmogaus teisių stebėtojų ir žurnalistų sulaikymas prieštarauja „pagrindinėms demokratinėms vertybėms“ bei teigė ir toliau stebėsiantys situaciją Rusijoje.

D. Trumpo administracija retai komentuoja žmogaus teisių pažeidimus užsienyje ir dažnai giria Kremliaus vadovo Vladimiro Putino režimą.

Tuo tarpu buvusios JAV administracijos pareigūnai perspėjo, kad tokia pozicija gali padrąsinti autoritarinius režimus, ir šie, nejausdami jokio Vašingtono spaudimo, gali lengviau imtis susidorojimo su opozicija kampanijų.

Rusija atmeta kritiką

Rusijos prezidento V. Putino atstovas nesutinka su Baltųjų rūmų kritika dėl šimtų opozicijos protestuotojų arešto.

Pirmadienį dešimtyse Rusijos miestų vyko antikorupcinės demonstracijos. Pranešta, kad Maskvoje buvo areštuota daugiau kaip 850 žmonių, o Sankt Peterburge – maždaug 500 žmonių. Abiejuose šiuose miestuose mitingai buvo nesankcionuoti.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas antradienį sakė: „Mes nesutinkame su tokia klausimo formuluote.“

„Prieš tuos, kas pažeisdami įstatymus užsiėmė provokaciniais veiksmais, buvo imtasi veiksmų ... visiškai laikantis mūsų įstatymų“, – pridūrė D. Peskovas.