Šis pranešimas pasirodė kitą dieną po to, kai Pchenjano paleista raketa nukrito provokuojamai arti Japonijos.

Pchenjano lyderis Kim Jong Unas stebėjo „naujo tipo tiksliai nutaikomos balistinės raketos“ paleidimą. Tai buvo jau trečias branduolinį ginklą turinčios valstybės raketų bandymas per mažiau nei tris savaites. Jis buvo atliktas nepaisant Jungtinių Tautų sankcijų ir JAV grasinimų imtis karinių veiksmų.

„Balistinė raketa auštant pakilo į dangų rytuose ir tiksliai pataikė į planuotą taikinį, nukrypusi nuo jo septynis metrus, praskriejusi virš poligono vidurio“, – sakoma pranešime.

Pietų Korėjos kariuomenė anksčiau nurodė, kad „Scud“ tipo raketa rytų kryptimi nuskriejo 450 kilometrų. Japonijos teigimu, ji nukrito jos išskirtinėje ekonominėje zonoje, sudarančioje 200 jūrmylių (370 km) pločio juostą palei kranto liniją.

Pastarąjį bandymą pasmerkė JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Anot jo, šis veiksmas parodė „nepagarbą“ kaimyninei Kinijai, Šiaurės Korėjos sąjungininkei, siekiančiai sumažinti įtampą dėl Pchenjano ginklavimosi programos.

Šiuo bandymu Šiaurės Korėja siekė išbandyti ginklą, „galintį labai tiksliai smogti priešų objektams bet kurioje vietovėje“, sakoma Pchenjano pranešime.

„Jis taip pat patvirtino ypatingai tikslų valdymą leidimosi stadijoje stadijoje“, – teigiama jame.

„Kai transliuojamos naujienos apie mūsų vertingą pergalę... Jankiai būna dėl to labai susirūpinę, o pietų korėjiečių marionečių armija vis labiau ir labiau nusivilia“, – sakė Kim Jong Unas.

Pranešime priduriama, kad raketa pirmą kartą buvo pademonstruota praėjusį mėnesį per kasmetinį Pchenjano karinį paradą, skirtą pažymėti 105-ąsias valstybės įkūrėjo Kim Il Sungo gimimo metines.

Šį mėnesį Šiaurės Korėjai išbandžius kitą raketą, kuri, ekspertų teigimu, buvo kol kas toliausiai nuskriejęs režimo ginklas, JT Saugumo Taryba paragino visas šalis sugriežtinti sankcijas prieš Pchenjaną.

Tačiau Kinija pareiškė, kad jos prioritetas yra ne sankcijų griežtinimas, o derybos. Pirmadienį Pekinas dar kartą išreiškė norą siekti dialogo su Pchenjanu.

„Tikimės, kad susijusios šalys gali išlikti ramios ir santūrios, sumažinti įtampą pusiasalyje bei vėl nukreipti pusiasalio problemą teisinga taikaus dialogo linkme“, – nurodė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

JAV nurodė sutiksianti derėtis tik tokiu atveju, jei Šiaurės Korėja nutrauks savo raketų ir branduolinius bandymus.

Keli JT sankcijų paketai nesustabdė Pchenjano režimo ambicijų sukurti tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM), kuri galėtų nešti branduolines kovines galvutes ir smogti taikiniams Jungtinių Valstijų žemyninėje dalyje.