„Mes prašome tarptautinės koalicijos įsikišti ir sustabdyti šiuos turkų pažeidimus“, – sakė pajėgų vadas naujienų agentūrai AFP, turkų karo lėktuvams ankstų antradienį surengus virtinę antskrydžių prieš kurdų Liaudies apsaugos dalinių (YPG) pozicijas šiaurės rytų Sirijoje, žuvo 18 žmonių.

„Nesuvokiama, kad mes kovojame tokiame svarbiame fronte kaip („Islamo valstybės“ (IS) judėjimo tvirtovė) Raka, o turkų lėktuvai bombarduoja mus iš nugaros“, – sakė kurdų pajėgų vadas.

YPG stumia „Islamo valstybės“ džihadistus iš šiaurinių Sirijos rajonų ir sudaro prie Rakos priartėjusių dalinių pagrindą.

Turkijos aviacija antradienį prieš aušrą smūgiavo YPG pozicijoms Sirijoje ir sudavė smūgį kurdų kovotojų pozicijoms gretimame Irake.

„YPG netylės dėl šios baisios atakos, ir mes pasiliekame teisę gintis ir keršyti už mūsų kankinius“, – sakė YPG atstovas Reduras Xelilas.

JAV vadovaujamai koalicijai tenka „didelė atsakomybė ir ji privalo vykdyti savo pareigą apginti šį rajoną, nes mes esame partneriai kovoje su IS“, sakė kurdų pajėgų vadas šiaurės rytinėje al Chasakos provincijoje.

Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG) Ankara laiko teroristine organizacija, susijusia su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK), kuri nuo 1984 metų vykdo sukilimą Turkijoje.

Tuo metu Vašingtonas YPG laiko geriausiai su IS džihadistais kovojančiomis pajėgomis.