Aljanso susitikimai su Maskva buvo atnaujinti tik neseniai ir kol kas vyksta tik ambasadorių lygiu. NATO konsultacijas su Rusija ministrų lygiu nutraukė kilus didelei krizei po Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos 2014 metais. Tik nuo 2016-ųjų pavasario vėl vyksta nereguliarūs ambasadorių susitikimai, kuriuose aptariamos saugumo temos.

Aljansas su dideliu nerimu stebi „Iskander" vidutinio nuotolio raketų dislokaciją. Nes balistinės raketos gali būti apginkluotos branduoliniais užtaisais ir pasiekti daug taikinių Vakarų Europoje.

Rusija ginklavimąsi Kaliningrade dažnai argumentuoja NATO dalinių dislokavimu. Šie daliniai, tarp jų - vokiečių Lietuvoje, saugos NATO partneres.

NATO ir Rusijos Tarybos susitikimas yra mėginimas, nepaisant įtemptos padėties tarp Aljanso ir Kremliaus, vėl užmegzti dialogą. Generolas S. Orlovas per pokalbius informuos ir apie vadinamąsias skubias rusų karines pratybas (Snap excercises). Tokios pratybos, kuriose prie vakarinės Rusijos sienos kartais dalyvauja dešimtys tūkstančių karių, Aljanse vertinamos kaip tyčinės Maskvos provokacijos.